3 nippi, kuidas unistusi täide viia


Meil kõigil on unistused. Me räägime neist ja usume, et ühel päeval need täituvad. Kuidas see kõik juhtuma peaks ei oska me tihti mõelda, lihtsalt nii ju on. Nii lootsin ka mina, aga pool aastat tagasi tundus, et see ei ole kunagi võimalik. Ükskõik, mis ma ka ei teeks - need pisikesed sammud, need igapäevased tegevused ei vii mind unistustele lähemale. Sel hetkel võtsin vastu otsuse, et ma näitan, kuidas on võimalik ulmelisi unistusi ellu viia.


Ainult sõnadest ei piisa

Minu unistuseks on ehitada üles oma ettevõte, mis asuks vähemalt kolmes välisriigis. Ükskõik, kes minult ei küsinud unistuste kohta, siis see oli põhiline, mille välja tõin. Kõik mu ümber teadsid sellest. Alguses tundus see minu jaoks põnev ja suur unistus, aga siis hakkasin endas kahtlema. Kas ma ikka suudan selle ära teha? Mida ma iga päev selle unistuse jaoks teen? Mitte midagi?


Räägi õigete inimestega

2020. aasta mais otsustasin, et mulle aitab. Ma teen asja ära. Selle asemel, et rääkida kõigile oma unistusest ma läksin õigete inimeste juurde. Võtsin ette oma parimad sõbrannad, kellega tegime gümnaasiumis koos õpilasfirmat ning ütlesin, et mina ei taha palgatööd teha, ma tahan teha midagi ise ja anda maailmale tagasi. Endalegi üllatuseks tundsid nad täpselt samamoodi. Sellest hetkest hakkas pall veerema ning kuigi mõistsime esimese kuuga, et meie ideest midagi välja ei tule, siis ei andnud ma alla. Olin eesmärgi paika pannud ja nägin juba seda valgust tunneli lõpus ehk unistuse võimalikku täitumist.


Rohkelt ajurünnakuid

30.09.2020 on päev, mis muutis minu elu. See oli hetk, mil alustasime väiksema seltskonnaga uute ajurünnakutega. Nii kasvas välja mitu ideed, mis nagu ikka ei viinud mitte kuskile ning ootavad tänaseni ellu viimist. Olulisem oli aga see, et meie mõttemaailm muutus ning lisaks enda ideedele hakkasime märkama, mis toimub meie ümber. Ja siis see juhtus.


Öösel kell 3 tulevad parimad ideed

Sõbranna korraldas enda juures lauamänguõhtu ning ühel hetkel olid kõik ära läinud ja rääkisime lihtsalt elust. Kell oli juba 3 kui jõudsime ettevõtluse teema juurde ning rääkisime üksteisele oma praegustest tegemistest. Meil läksid kohe silmad särama kui kuulsime, millega Marten tegeleb ja mõistsime, et kas nüüd või mitte kunagi. Okei, mitte päris nii karmilt, aga sel hetkel tundus küll nii. Juba järgmisel päeval hakkasime mõtet edasi arendama ning idee oligi olemas, nüüd tuli ainult tegutsema asuda.


Räägi unistustest, aga tegutse ka

Tänaseks oleme kahe sammu kaugusel, et loodetavasti juba aprillis kõigile kuulutada, millega tegeleme ning alustada maailmavallutamist. Seega kui ka sina tunned, et unistused on ulmelised ja need ei täitu kunagi, siis lihtsalt katseta. Räägi õigete inimestega, tee rohkelt ajurünnakuid ning tegutse ja sa näed, et unistused tõesti kipuvad täide minema.+372 5904 7365

© 2020 by Changemakers