#CA2020 edulugu - Anete Loreen Saar

„Ei ole vahet, millises situatsioonis Sa parasjagu oled. Kui Sa midagi väga soovid ning selle nimel ka pingutad, sellisel juhul on Su unistus juba käega katsutavas kauguses.“


Kes on Anete Loreen?

Mina olen Anete Loreen ning tulen sellisest vahvast väikelinnast nagu Karksi-Nuia. Olen hetkel omandamas ka gümnaasiumiharidust August Kitzbergi nimelises gümnaasiumis ning minu viimaseaja täielikuks kireks on eneseareng - seda nii vaimselt kui füüsiliselt. Alles paar kuud tagasi haarasin kätte oma esimese ennast arendava raamatu ning endalegi üllatuseks, sealt hakkas üks seikluslik lumepallike veerema. Nüüdseks olen täielikus sõltuvuses lugemisest, podcastide kuulamisest ning hetkedest iseendale. Hingelt olen täielik reisisõltlane - alati on mul vajadus avastada uusi kohti ning paiku, olgu need siis eestisisseselt või –väliselt. Ka väike trennipisik on minuga alati kaasas käinud - olen läbi proovinud palju erinevaid spordialasid ning hetkel tegelen peamiselt võrkpalli ning lisaks ka taipoksiga.


Kuidas ta jõudis Changemakersisse?

Mäletan veel väga hästi üht suvepäeva kui olin suundumas ENLi suvekooli Nelijärvele. Endalegi väga suureks üllatuseks kohale jõudes kohtasin seal esimese asjana mu enda kooli vilistlast Kätlyn Jürisaart. Ühtlasi on tema ka Changemakers Academy üks eestvedajatest. Kätlyn rääkis suvekooli osalejatele Changemakersist ning ma tunnetasin kohe, et sellises kogukonnas on aktiivsed ning tegutsejad inimesed, seega ei võtnud mul kaua aega otsustamiseks, et ka mina soovin saada osa 2020. aasta Changemakers Academy (CA) programmist.


Mõeldud, tehtud. Ühel hetkel avastasingi ennast CA programmi osalisena. Kuigi mul isiklikult ei olnud päris täpselt selge, mis lähikuudel saama hakkab, olin ma selleks igati valmis. Juba esimesel kohtumisel oma mentori Ketlini ja teiste tiimiliikmetega (shoutout to Helen, Sandra, Kärt, Eleanora ja Gert!) sain aru, kui vahvad inimesed on siia programmi kokku tulnud. Just see tiim ning need inimesed suutsid tekitada programmi jooksul minus selle kõige tugevama emotsiooni, mis mulle veel pikaks pikaks ajaks hinge jääb.


Mida ta õppis Changemakersist?

Kui aga rääkida CA põhiülesandest ehk turunduskontseptsiooni kirjutamisest siis seda protsessi nautisin ma täiel rinnal. Minu jaoks oli iga probleemi süvaanalüüs ning seejärel igasuguste lahenduste leidmine niivõrd huvitav protsess, et terve selle kahe kuu jooksul, mil olin CA osaline ei kõhelnud kordagi, kas see, kus ma olen, on ikka õige koht. Changemakers Academyst ma õppisin kõige rohkem asjadele erinevate külgede alt lähenemist. Kui tõsta telefon silmade kõrgusele, siis otse vaataja näeb risttahukat, aga kõrvaltvaatest on näha ainult väikest kriipsu.


Kokkuvõtteks oli Changemakers Academy minu jaoks imeline kogemus. Sain sealt endale asendamatuid teadmisi ning sõbrad kogu eluks. Kui kedagi vähegi huvitab sotsiaalne ettevõtlus või lihtsalt ettevõtlus, siis Changemakers Academy on ideaalne koht, kus Sa saad ennast proovile panna ning Sul avaneb võimalus piiluda sisse veidi ettevõtlusmaailma. Kui oled juba programmi osaliseks valitud, siis soovin Sulle ühe meeleoluka seikluse algust. Naudi!


#makeachange+372 5904 7365

© 2020 by Changemakers