#CA2020 edulugu - Helen Kivisikk

“Taking chances is scary but there is something that should scare you far more than anything: missing out on something truly wonderful because you were scared.”

- Katherine Matheson


Kes on Helen?

Ma õpin üsnagi väikeses koolis, Rõngus ning elan veelgi väiksemas kohas, Aakres. Pealtnäha võib siin võimalusi vähe olla, aga ma olen osanud endale elu ka siin piisavalt põnevaks teha. Mul on nii palju erinevaid huve ja hobisid, et alati leidub tegemist. Vabal ajal meeldib mulle mängida korvpalli, joonistada, metsas jalutamas ja jooksmas käia, aeg-ajalt loodust ja sõpru kaamerasse püüda, küpsetada, trenni teha ning viin ellu ka igasugu muud ideed, mis parasjagu pähe tulevad.


Changemakersisse jõudmine on suuresti minu sõbranna Maria Jõesalu kätetöö, ta osales Changemakersi suveprogrammis ning alati, kui kohtusime, rääkis ta Changemakersist ja sellest kogukonnast nii-nii palju ägedat. Changemakers Academy tundus mulle just õige koht uueks väljakutseks ja seikluseks. Nagu ikka, registreerisin ma ennast Academysse tähtaja viimasel päeval ja otseses mõttes viimasel minutil vajutasin ma nupule “saada”, tegelikult teadmata, kui äge elu mul sellest hetkest pihta hakkas.


Kuidas nägi välja CA2020 teekond?

Mina sattusin tiimi nimega Ruupor ning meie kuue mentoriks oli Ketlin Peldes, kes on lihtsalt imeline, mega äge inimene ja parim mentor. Me tegime programmi raames tiimiga tohutult koostööd ning selle tulemusel saime valmis super põhjaliku turundusplaani, mille üle saame kõik uhked olla. 


Mida Helen õppis?

Kaks kuud Changemakers Academys osaledes sündmustel, koolitustel ja kirjutades turundusplaani õppisin ma uskumatult palju. Ma sain tohutult uusi teadmisi ja kogemusi ettevõtlusest, majandusest, turundusest aga ka heast koostööst ja tõelisest sõprusest. Ma tulin Changemakersisse suuresti selleks, et saada uusi tutvusi, kuid ma ei oleks iial arvanud, et mind ootab ees selline vägev perekond nagu Ruupor. Need kaks kuud olid päevast-päeva täis lõputult enesearendamist: kujunesid välja mu prioriteedid, mul on maailmale veelgi avatum ja ambitsioonikam vaade, iga päev andis aina uut motivatsiooni ja eesmärke täites seadsin alatasa aina uusi.


Päriselt, ka mina olin Changemakersisse kandideerides ausalt hirmul: et ma ei saa hakkama, mu ees oli teadmatus, tundmatud inimesed, tundmatud kogemused, ma ei teadnud, mis mind ees ootab. Aga nüüd, ma olen endale tohutult tänulik, et ma vaatasin hirmust mööda ja hüppasin sinna tundmatusse vette, sest seal vees ootas mind ees siiani mu elu vägevaim kogemus. Tean, et  CA-ga minu teekond Changemakersis alles algas ning see seiklusrikas teekond kestab veel pikalt.


PS! Ka sinul on võimalus olla oma hirmust üle ning proovida midagi uut. Juba 16.11 saad astuda sammu enesearengu, uute sõprade ja põnevate seikluste suunas, sest algab kandideerimine Changemakers Academysse.


#makeachange