Changemakers Academy ettevõtte edulugu - ELDÜ

Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu (ELDÜ) eesmärk on, et kõik 1. tüüpi diabeeti põdevad

inimesed Eestis saavad neile sobivad ravivahendid ja parimad teadmised oma haigusega toimetulekuks. Elu diabeediga ei pea olema raske ja keeruline, diabeet ei tohi olla takistuseks unistuste saavutamisel.


Igapäevaselt tegeleme 1. tüüpi diabeeti põdevate inimeste huvikaitsega Eestis ja koolituste ning nõustamiste pakkumisega lastele, nende peredele, haridusasutustele ja ka täiskasvanutele.


Huvikaitse valdkonnas oleme juba 10 aastat pidanud läbirääkimisi Haigekassa, Sotsiaalministeeriumi ja erinevate ametitega, et ravitarvikud ja teenuste rahastamine vastaks inimeste vajadustele. Kuni 2019 aastani, kui insuliinipumbad jäid raha pärast paljudele lastele kättesaamatuks, korraldasime ulatuslikke annetuskampaaniaid, et toetada

pumpade ostu. Laste osas on suuremad mured nüüdseks lahendatud, tegeleme edasi täiskasvanute tarvikute teemaga.


Kuna diabeediga toimetulekul annab 1% panuse arst ja 99% inimene ise, siis on diabeedialased teadmised ja oskused väga olulised. Meil on 25 nõustajat ja koolitajat, kes üle Eesti teenuseid pakuvad. Kõigil meie töötajatel on isiklik side diabeediga – nende laps või nad ise põevad seda.


Changemakersi programmis oli meie eesmärgiks leida nutikaid lahendusi, kuidas teavitada diabeeti põdevate laste peresid meie teenustest. Soovisime, et nii Tallinna kui Tartu lastehaiglas oleks peredele koju kaasa anda midagi käegakatsutavat, mis hiljem neile ELDÜt meelde tuletaks.


Meie eesmärkidega hakkasid tegelema kaks tiimi. Mõlemad tegelesid sellise reklaamtoote väljamõtlemisega, millel oleks ka lisandväärtus diabeeti põdeva inimese jaoks. Tiimid olid supertublid teemasse sisseelamisel – mitte keegi neist ei põdenud ise diabeeti, kuid kõik said lennult aru, mis on diabeeti põdevate laste jaoks oluline.


Mõlemal tiimil oli vaja ka toode disainida, selleks tegid nad väga edukalt omavahel koostööd. Tiimide mentorid toetasid ja aitasid, kuid lasid osalejatel piisavalt iseseisvalt otsustada ja pingutada. Üks tiim tegi algusest lõpuni valmis kaardimängu diabeeti põdevatele lastele. Seal oli küsimusi diabeedi kohta, mis aitaksid äsja diagnoosi saanutel uusi teadmisi kinnistada. Lisaks oli ka muid huvitavaid ja naljakaid ülesandeid, mida mängu jooksul lahendada.


Teine tiim mõtles välja vajaliku igapäevatarviku diabeediga lapsele – joogipudeli, mille küljes väike kotike magusa jaoks. Vett vajab diabeediga laps kõrge veresuhkru korral, magusat aga madala veresuhkruga.


ELDÜ sai Changemakersi programmist häid ideid ja kogemusi noortega koostöö tegemiseks. Saime kinnitust, et noored suudavad enneolematult palju, tuleb vaid neid usaldada.


Kui sinagi tunned, et tahaksid oma ettevõtte turundust uuele tasemele viia ning oled valmis noortele võimaluse andma, et just nemad oma lennukate ideedega sind aitavad, siis tule Changemakers Academy ettevõtteks 👉 https://bit.ly/2G8udvV 👈