Changemakers Academy mentori edulugu - Emily Sepp

Olen Emily ja kirjutan oma edulugu ühel väga huvitaval ajal - aasta 2020 kevadel, mis algas tegelikult totaalselt vastupidiselt praegusele olukorrale (see oleks ülimalt äge, kui tegelikult keegi 2020 aastat koroona pandeemia järgi ära ei seostaks, aga ma igaks juhuks jah maini ära, mis see "praegune olukord" siin lauses tähendab). Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.


Aasta 2020 algas tegelikult minu jaoks esimese Changemakersi hooajana. Tegelikult meeldib mulle rääkida, et Changemakersi tee sai minu jaoks alguse hoopis ühel palaval 2018. aasta suvelõpul, kui esimest korda Tartu raekojas Meriliga tuttavaks saime. Peale seda oleme nüüdseks juba poolteist aastat Tartu Ülikooli ettevõttemajanduse koolipinki nühkinud ning sealjuures on Merili olnud minu jaoks tõeline changemaker. Ta on muutnud mu iga koolipäeva päikeselisemaks, mind ja minu silmaringi laiendanud ja olnud alati mulle 100% toeks.


Nii pani mind tundma ka selleaastane Changemakers Academy. See on üks kohutavalt hea ja turvaline tunne, kui sa tead, et sul on olemas need inimesed (ja nad ei pea isegi olema su otsesed sõbrad), kes igal juhul su seljatagust toetavad ja sulle suure hurraaga alati kaasa elavad! Ja seda hindan ma ka Changemakersi juures tohutult!


Kes ja mis mind nii tundma pani? Absoluutselt kõik. Ja ma ei liialda. Ma reaalsuses kartsin väga (ja jälle siinkohal ma pean ütlema, et ma tavaliselt pole üldse arg või uutes olukordades tagasihoidlik) kogu seda teekonda alustades esimesest vestlusest peale, sest ma polnud varasemalt kuidagi Changemakers Academyga seotud olnud. Ma kartsin mitte sobituda, ma kartsin, et mul pole piisavalt teadmisi, ma ilmselt kartsin ka enda ootustele alla jääda, ma kartsin kõigile (st korraldajatele, kaasmentoritele, tiimikaaslastele, sõpradele ja perele) lõpuks pettumust valmistada. Ja ma arvan, et seda kõike on okei tunda. Eriti, kui asi on sinu jaoks päriselt tähtis.


Ja Changemakers oligi, sest korraldajad tekitasid minus kohe tunde, et ma olen väärt midagi ja et ma olen eriline ning põhjusega siia programmi mentoriks valitud. Tiimis olevad tibud vaatasid mulle alt üles ja tundisid minuga koos end turvalisemalt. Ettevõte uskus minu liidrioskustesse ja tiimi ideedesse ning oli alati oma nõu ja jõuga 100% valmis toetama. Ka sõbrad ja pere väljaspool Changemakersit elasid tohutult kaasa ja olid kindlad mu edus. Ning kui ma lõpuks seisin seal Finaalgalal, kus kõik mu kaks kuud pühendumist kulmineerusid, siis oli see meeliülendavalt hea tunne, sest alls siis ma teadsin, et kõik see oli põhjusega! Ma olin oma tiimiga pärjatud kolme (!!!) auhinnaga...Seega 11.jaanuaril 2020 kohtusin mina esmakordselt enda tiimiga - kuue särasilmse ja elevil tüdrukuga, kes olid programmis osalejatest võrdlemisi nooremad. Sellest hetkest peale hakkas mu kartus kaduma, sest sain aru, et ma läbin seda järgmist kahte kuud just nende pärdikutega koos ja et tegelikult, olgem ausad, on see mugavustsoonist väljas olemine ikka päris põnev. Eriti hea elevuskõdi tekkis mul siis, kui me saime teada enda ettevõtte, kelle turundusprobleemi me lahendama hakkama - selleks oli Eesti Laste ja Noorte Diabeedi ühing (ELDÜ)! Mu isiklik väga lähedane kokkupuude ja ELDÜ eriline turundusprobleem andis motivatsiooni ainult takka ning ma tundsin, et sama tunnevad ka minu tiimikaaslased. Ma usun ka tugevalt sellesse, et ELDÜ teistest erinev ja ülimalt kitsas turundusprobleem ainult aitas meie loovusele kaasa. Nimelt pidime me välja mõtlema, et mis võiks olla see mingi ese, mida antakse haiglas äsja 1. tüüpi diabeedidiagnoosi saanud noorele kaasa, et tema või ta pere jõuaks hiljem ELDÜni tagasi.


Suutsime lähtuda just lastele ja noortele suunatud lahendusest ning nii jõudsimegi arusaamale, et see ese, ei saa olla lihtsalt toa- või sahtlikaunistuseks, vaid peab olema lõbus ja kaasahaarav. Mõtlesime ja töötasime välja ÄSKi ning Eesti mängu ristandi - kaardimängu Diabatt, mis sisaldas 90 diabeedi esmakoolitusel läbitavat infoküsimust ning 90 meelelahutuskaarti, kusjuures pakil olev QR-kood juhatab mängija ELDÜni.


Seega kahe kuu jooksul saime me peale turunduse tegeleda ka tooteaenduse, disaini ja muu sellisega, mis olid tegelikkuses just meie tugevused! Me ei proovinud väljamõelda midagi sellist, mida teised oleks soovitanud, vaid lähtusime just enda iseärasustest ja oskustest ning ma usun, et see oli ka suuresti meie edu võti. Meie lõpptulemuses nähti suuresti meie enda iseloomu ja südant, mida me olime sinna sisse paisanud ning see kõik mõjus teistele väga usutava ja truuna.


Ma usun, et see olekski mu soovitus kogu selle jutu peale - lihtsalt usalda. Usalda seda, mida sa tunned, isegi kui see on natukene ebameeldiv kartus või ärevus (aga kas lõppudelõpuks pole see alati just see tunne, mida sa enda kõige edukamate saavutuste ees tunned). Usalda seda, milline sa oled ja mis on just SINU tugevused - nii jõuadki parima tulemuseni nii oma tiimi suhtes, lahenduse, ettevõtte ja enda rahulolu mõttes. Ole aus ja siiras, sest vastupidiselt ei teki usaldust ja tulevad probleemid. Ole sina ise - sa oled ju siia põhjusega valitud!


Ja üks inspireerivamaid quote, mis mind on mitmeid aastaid saatnud:


"INSPIRED BY THE FEAR OF BEING AVERAGE"


heh, kas pole mitte irooniline, et see sisaldab sõna "fear".


Kui sinagi tunned, et tahaksid mugavustsoonist väljas oleva, kuid väga õpetliku ja samas ka lõbusa teekonna läbida, siis tule Changemakers Academy mentoriks 👉 https://bit.ly/2G8udvV 👈

+372 5904 7365

© 2020 by Changemakers