Changemakers Start-Up programmi kogemuslugu

Minu nimi on Ketlin Peldes, olen 17-aastane Hugo Treffneri gümnaasiumi loodusharu õpilane. Olles Changemakers Academy vilistlane, ei ole mul Start-Up’ist teadasaamise kohta kuigi põnevat või originaalset lugu rääkida - tõtt-öelda pole ma isegi kindel, kustkaudu ma sellest teada sain, tõenäoliselt oli infokandjaks siiski Facebook.


Minu jaoks tähendas Start-Up’i minemine mõne teise kohustuse ära jätmist, kuid olles Adila puhkekeskuses, nautimas uusi sõpru, teadmisi ja Changemakers’iga alati kaasaskäivat kodust vibe’i, ei kahetsenud ma kordagi, et olin otsustanud oma nädalavahetuse just nii veeta.


Meid jagati tiimidesse ja paluti mõelda erinevatele ühiskondlikele probleemidele ning seejärel oma valitud probleemile vastavalt mõtlema välja sotsiaalse ettevõtte, mis antud probleemi lahendaks. Ettevõtte prototüübi loomisel olid abiks päeva jooksul toimunud koolitused ning päeva lõpuks olid kõik tiimid suutnud oma ideed veel lihvida.


Start-Up’i järgmisel päeval läksime Haapsalu Eelarvamusfestivalile, kus ka oma ideid esitasime. Meie tiimi idee pälvis paremusjärjestuses teise koha, ent minu jaoks oli peamine väärtus see, kuidas meie tiimi idee kahe päeva jooksul arenes ja koos suutsime leida plaanides vigu, mida algselt ei märganudki, kuid samas oskasime ka vigadele lahendusi leida. Ega ilmaasjata öelda, et mitu pead on parem kui üks.


Minu lemmikosad kahe päeva jooksul olid ühised kokkamised ning õhtune maffiamäng - mõlemad tegevused olid vapustavalt lõbusad ning muutsid kõiki osalisi üksteisega palju lähedasemateks.


Just uued sõbrad muudavadki kõik Changemakers’i poolt korraldatud üritused nii imeliseks - kõik tunnevad end justkui kõik me oleksime aastaid tuttavad. Seda jään ka alati igatsema ja tean, et ükspuha kuhu mind ka elu ei viiks, olen ja jään ma alatiseks tänulikuks kõige eest, mida Changemakers mulle andnud on - sõbrad, teadmised ja täiesti uus vaade elule.