Arno lugu


Kui Arno isaga koolimajja jõudis, siis oli...


...Changemakers Academy tutvustus juba alanud. Segaduses Arno istus koolipingile ning jäi eriliselt entusiastlikku korraldajat kuulama, mõistmata mis toimub. Räägiti ägedast võimalusest jõuda Inglismaale, näha ühe ettevõtte “köögi” poolt ja tegutseda teiste noortega üle Eesti. Kuigi Arnos oli suur huvi tekkinud, käisid tal peas läbi siiski kahtlused ning kõhklused - “Kas mul on selleks ikka aega?”, “Kas ma julgen osavõtta?”, “Kas ma saan üldse hakkama?”, “Kas ma saan sellest midagi kasulikku?”. Vaatamata nendele häirivatele küsimustele, otsustas ta siiski oma nime ja meili anda säravale esinejale. Ehk mängis oma rolli ka see, et esineja oli kena neiu?!


Telefoni vibratsioonist ootamatute lauseteni


Järgmisel kõledal õhtul kodus mõnusates dressides istudes ja Netflixi vaadates märkas Arno, et tema telefoni ekraan läks heledaks ning vibreeris. Arno lootis saada vastuse oma sõbralt Mikult homse piljardiõhtu osas, kuid ei - hoopis mingi tüütu meil tuli. Napilt oleks ta sõrm kirja juba eest ära lohistanud, kui haaras tema tähelepanu pealkiri. “Ahhaa, see on see Londoni programm, “ tuli Arnole meelde. Mis seal ikka, Arno avas kirja ning luges kiirelt läbi, jõudis Changemakersi veebileheni... Ja juba leidis Arno end innukalt täitmas kandideerimisankeeti. Midagi kaotanud tal polnud, ainult võita - selline oli tema mõtteviis.


Juhhei!


Aeg-ajalt meenus Arnole ikka Changemakers Academy ning igatahes oli ta tulemuste ootuses. Täpselt kaks nädalat pärast ankeedi täitmist sai ta taas ühe rõõmsa suhtumisega inimeselt kõne - “Sa oled osutunud valituks Eesti suurimasse ettevõtlikkusprogrammi!”. Wow, kuidas see küll juhtus? Nüüd polnud Arnol enam midagi teha, parimate hulka kuulumine tähendas talle palju ja tundis nüüd kohustustki osavõtta.


Edasine on vaid ajalugu


Arno läks väikse ärevustundega Changemakers Academy avasündmusele, olles kergelt ebakindel, mis teda ees ootab. Laialt naeratavad inimesed aina liikusid ringi, muljetavaldavad kaunistused ümbritsemas ning mõnus muusika taustal käimas. Avasündmus sai läbi justkui sõrmenipsuga, kuigi kohapeal sai ta tuttavaks oma 5 tiimiliikme, mentori ja sotsiaalse ettevõttega. Pandi paika juba järgmine kohtumine tiimiga ning oldi valmis tegudele asuma! Järgnes 2 kuud, mille jooksul Arno:sai suurteks semudeks oma meeskonna kaaslastega;genereeris ideid turunduse tegemiseks enda ettevõttele ja viis neid ellu;ületas ennast väikeste sammude haaval enesekindlamaks, paremaks suhtlejaks ning liidriks;leidis taas üles usu iseendasse ning unistuste täitmisesse;võistles tulihingeliselt, et arendada oma ettevõtte turundust (ning saada Londonisse).Kogu seiklus lõppes tema jaoks kiirelt, 8 nädalat olid nii haaravad ja põnevad tema jaoks. Ta kogus tohutult kogemusi. Tohutult mälestusi. Tohutult uusi oskusi. Kõik see kulmineerus märtsis finaalgalal, kus ta pitchis oma turundusplaani tiimiga suure publiku ees. Süda tuksus kergelt kiiremini, käed veidike higised ja jalad natuke värisemas. Pärast esinemist oli tõsiselt mõnus tunne Arnol, kuid peagi tõusis taas pinge - kas nende tiim oli edukas?


Kui Arno isaga koolimajja jõudis, siis...


...viis ta avalduse Londonisse minekuks kantseleisse.

Selline võib olla ka sinu lugu.


https://www.changemakers.ee/ - kandideerimine ja lisainformatsioon