© 2019 by Changemakers Academy 

Search
  • Changemakers

Iseendale vastu hakkamine ei ole läbikukkumine - Brita-Maria Alas

Oma laulu ei leia ma üles - nii ütlevad ühe tuntud laulusõnad. Olgu selleks laul või olgu selleks minu enda päris koht siin maailmas. Tahan ma saada astronaudiks või tahan teha oma firma või tahan hoopis reisida ja häälega Itaaliasse sõita? Ühel päeval see kõik selgub, just siis, kui oled juba mõttemaailmas alla andnud.


Kuus aastat korrutasin kõigile, et minust saab ajalootudeng. Ja kõik. Mina lähen poliitikasse ja hakkan meediaga ülbitsema. Erialakatse ukse taga istudes mõtlesin… Aga äkki ma ikkagi ei taha ajaloolaseks saada, aga kelleks siis veel? ,,Alas!’’ hüüti mu nime ja mõtlesin, ah, suva. Käin ära ja vaatan, mis küsivad.


Ma teadsin, et see vestlus ei läinud just kõige paremini. Ma ei teadnud täpselt, mida ma tahan ja vaatasin neile otsa ja ütlesin: ,,Ma ei tea! Ma ei hakka teile hämama, sest ma tõesti ei tea seda vastust!’’ Tallinnasse jõudes olin kindel, et sinna ma ei saa. Järgmisel päeval istusin TLÜ ajakirjanduseksami ukse taga ja mõtlesin, et lihtsalt nalja pärast teen proovi. Sest kes ikka TLÜ-sse minna tahab…


Tulid tulemused. ,,Olete vastu võetud! 100/100’’ ja selline tekst oli nii ajakirjanduse kui ka ajaloo eriala taga. Ja siin ma olin… Paar päeva otsustada ja pea täiesti laiali. Ma tahtsin aega edasi kerida, et lihtsalt näha, mis aasta pärast saanud on, sest mul polnud aimugi mida valida. Ma valisin ajakirjanduse, valisin kodu, pere ja mugavuse. Ja ma ei ole seda mitte kordagi kahetsenud.


Minu läbikukkumine oli minus eneses, sest ma astusin ühel päeval lihtsalt enda veendumustele vastu. Justkui keegi oleks haamriga uue mõtte pähe löönud. Läbikukkumine, kuidas kõik ühikaplaanid, kõik väärtused on sekundiga pea peale pööratud. ,,Mõttetu töö… Ajakirjandus, täielik jura. Eesti ajakirjandus on totaalne jamps!’’ Kui palju ma neid lauseid ei kuulnud ja kodus ei nutnud…


Kui ma ei oleks valinud ajakirjandust, ei oleks ma täna tegemas tööd, mida ma armastan, naudin ja tahan teha. Ma olen 21, aga ma lähen iga päev tööle rõõmsa tujuga, ärkan positiivsuses ja ootan oma päeva! Iseendale vastu hakkamine ei ole läbikukkumine, läbikukkumine ei ole ka see, kui valid ühiskonna normide asemel enda sees peituvad soovid!

141 views