Kõrge lend

November 2017 istusin kodus arvuti taga, ees eKool ning peas mõte ,,Kellel seda keskharidust ikka vaja on?”, sest motivatsioon õppimiseks oli allapoole igasugust arvestust. Juhuslikult nägin eKoolis reklaami ,,Võida reis Londonisse”- mul lõid kõik kellad peas tilisema, sest tunneli lõpus paistis tee, mis viis mind argielust välja ning lootsin kogu südamest, et Inglismaale. Kandideerisin Changemakers Academy 2018 põhiprogrammi.


Paar nädalat hiljem sain kõne, et olen vastu võetud ja alles siis sain aru, millesse ma end mässisin - mul polnud õrna aimugi, mida ma tegema pean hakkama. Probleem lahenes aga programmi avasündmusel kui nägin oma tiimi, armsat ettevõtet, kellega koostööd hakkasime tegema ja teisi toredaid inimesi. London oli peast pühitud ja põhieesmärgiks sai eneseareng - sain aru kui palju ma ise võin kasvada selle kahe kuu jooksul kui seda vaid tahan. Nägime kaks kuud ööd ja päevad vaeva ning märtsis lendasime ka võidutiimina Londonisse. Sinu eesmärgid täituvad täpselt sel määral kui palju sa nendesse ise panustad!Suve alguses toimus aga Changemakers Start-Up 2018, millest samuti osa võtsin. Selliste ürituste suurim võlu minumeelest on tutvused - inimesed, kes elus läbi löömiseks on ääretult olulised. Läbi Changemakersi erinevate programmide on minu tutvusringkond kasvanud nagu seened pärast vihma. CSU 2018 põhieesmärk oli aidata teha meil ettevõtte simulatsiooni, et seda hiljem Haapsalu Noorte Eelarvamusfestivalil esitleda. Jällegi, esinemisoskus ja julgus tulevad täpselt selliste kogemuste najalt. Noorena on palju valutum teha selliseid asju, sest eksimuste tagajärjed on palju-palju väiksemad, kuid õppeprotsess palju-palju kiirem.


Sügisel aga pöörduti jällegi minu poole - hakata Changemakers Academy 2019 mentoriks. Hirm oli meeletu, sest vastutus noorte ees ja eest on ju nagu oma lastega - olin ju siiski alles saanud täisealiseks ning olin oma abituriendi teekonna esimestel astmetel. Tagantjärgi saan öelda, et olen nii tänulik, et hüppasin üle oma varju ja võtsin selle väljakutse vastu. Teiste kuueteistkümne mega andeka ja kogenud mentori kõrval seadsin endale eesmärgiks, et anname lihtsalt endast parima ning võidule kõrgeid ootusi ei pane. Siiski ,,tulistasid” mu noored aga nii kõvasti, et märtsi keskel sain taas istuda lennukile, et lennata võidutiimi mentorina Londoni suunas.


Nii üürikeseks minu mentoritöö jäigi, sest nüüdsest olen ametlikult kõigi Changemakersi projektide korraldustiimis ning annan endast kõik, et võimalikult paljud noored saaksid seda, mida sain mina - eluaegse õnnetunde ning arusaama, milleks üks noor tegelikult võimeline on.


Kõrget lendu!