Kuidas end motiveerida? - Kerly Piirsalu

Ma ei jaksa! Miks ma pean seda tegema? Ma ei taha! Mul pole motivatsiooni!


Need mõtted jõuavad tihti minuni, kui lihtsalt enam ei suuda. Kogu mõistus on kokku jooksnud, mõtteid on palju ning enam ei saa aru, mis on oluline järgmisena ära teha ja mis kannatab oodata. Järgmisel hetkel aga mõistan, et ainus viis ellu jääda on luua plaan. Selleks, et mõista, mis on prioriteet nr 1 ja mis kannatab oodata, kirjutan kõik oma tegevused üles. Kui silme ees on nimekiri, on palju lihtsam mõista, kust alustada.


Alati ei ole takistuste ületamine aga nii lihtne. Naaseme viimase hüüdlause juurde, mis karjub valjult - MUL EI OLE MOTIVATSIOONI!


Lihtsalt ei ole ja nii ongi. 


Kas ikka on?


No tegelikult ju ei ole! 


Lihtsalt võta end kätte ja asu tegutsema. 


Ei, tegelikult päris nii lihtsalt ka ei saa. Olen proovinud erinevaid asju motivatsiooni taastamiseks ning soovitan ka Sinul proovida. Kõigi puhul miski ikka toimib ning motivatsioon tuleb tagasi just siis, kui seda kõige vähem oodata oskad.


  1. Premeeri ennast - kui pean õppima eksamiks, aga mitte kuidagi ei suuda näha selle toredat poolt ja lihtsalt tahaksin alla anda, siis võtan asja pisikesteks tükkideks ning peale iga tüki läbimist naudin preemiat. Nimelt õpin ühe peatüki või ühe õppeaine korraga ning vaatan seejärel ühe osa oma lemmiksarjast. Nii läheb õppimine palju lihtsamalt, sest tean, et peale igat piinarikast peatükki on mind ootamas miskit suurepärast.

  2. Kuula head muusikat - siia juurde käib ka kogu hingest kaasa laulmine. Tavaliselt kaasneb motivatsioonipuudusega ka kurb tuju, seda aitab ALATI parandada hea muusika. Lihtsalt keera kõlarid põhja ja naudi parimaid laule, mis kunagi loodud ning laula kaasa nii kuis jaksad. See toob kindlasti naeratuse näole ning annab Sulle energiat, millest kaua puudust oled tundnud. See on juba hea märk, et ka motivatsioon tegutsemiseks tagasi tuleks./hakkab tagasi tulema.

  3. Mine jalutama - värske õhk teeb imesid, eriti veel mereõhk. Kas oled kuulnud, et mereõhk teeb vabaks? Mine proovi järgi ja Sa üllatud. Loodus Sinu ümber on imeline ning aitab Sul mõtteid mõlgutada. See võib aidata ka kõik peas selgeks saada, mis omakorda aitab motivatsiooni tõsta. Seejärel mõistad paremini, kuhu ja miks tahad liikuda.


Sellised on minu kolm mõtet, mis esimesena meenuvad, kui kuulen kedagi ütlemas, et motivatsiooni ei ole. Hea on öelda, aga ära anna alla, sest motivatsioon tuleb tagasi. Pead lihtsalt natukene kaasa aitama ja nii saad kiiremini rajale tagasi.


PS! Kui tahad veel nippe, kuidas end motiveerida, siis liitu sel neljapäeval (14.05) kell 16.00 Changemakersi Facebooki lehel toimuva veebinariga ning leia enda jaoks sobiv viis, kuidas end motiveerida!