Läbikukkumise lugu - Helena Lindeberg

Kujuta ette, et sa oled olnud terve põhikooli viieline õpilane ja siis tuleb põhikooli viimane klass ja kõik muutub päevapealt. 


Muutused

Sügisel alustasin 9. klassi uues koolimajas ning enamus õpetajatest vahetusid. Eks selliste olukordadega võtab harjumine ikka aega, aga mina ei osanud kuidagi uue olukorraga kohaneda. 


Pōhikooli viimane klass algas minul hinnete poolest väga raskelt, kolm kolme järel. See oli väga suur ja halb üllatus. Vähe sellest, et ma ennast halvasti tundsin, rääkisid mu klassikaaslased sellest kõvra häälega, sest see polnud minu puhul tavaline ja see ei teinud enesetunnet paremaks. 


Enamus kolmedest, mis ma sain olid nõrgad kolmed, seega sain neid minna järele vastama. Mis on hea, aga mitte siis, kui iga kord järelvastamise klassi sisse astudes teeb õpetaja suured silmad ja küsib: “Miks sina küll siin oled?”. See tegi asja veel hullemaks. Lõpuks nutsin juba iga väiksema asja pärast, sest kõik kasvas liiga kiirelt üle pea.


Probleemi leidmine ning lahendamine

Hakkasin otsima pōhjust, miks mul halvasti läheb ning mida ma valesti teen. Üksi ma sellega hakkama ei saanud, aga ōnneks mu ema teadis, milles probleem. Nimelt otsustasid kaks minu väga head sōpra, kellega oleme väga hästi läbi saanud alates teisest klassid, minuga suhtlemise lõpetada. Ma ei tea miks, aga nii see läks. 


Üritasin neist lahti öelda ja täielikult koolile keskenduda, kuid see ei olnud lihtne. Alguses ei saanud ma sellega hakkama, aga mida aeg edasi seda rohkem hakkasin teistega suhtlema ja nägin, et see polegi maailmalõpp. Minu ümber on ka teisi toredaid inimesi, kellega suhelda. 


Õppetund

Praeguseks on mu poolaasta hinded väga head ja olen tänulik oma emale, kes aitas mul sellest august välja tulla. Õppisin, et üksi on raske keerulistest olukordadest välja tulla ning iga lõpp on millegi uue ja ilmselt millegi veel parema algus. 
Minu nimi on Helena, olen osalenud Changemakers Start-Up 2019 ja Changemakers Summer Academys 2019 programmides ning praegu Changemakers Academys. Olen sportlik, entusiastlik ning rõõmsameelne inimene.

+372 5904 7365

© 2020 by Changemakers