Maailmamuutjaks saamine - Sirely Veri

Maailmamuutja - tiitel, mille saavutamisest olen alati unistanud, kuid mis vaid vähestele omaks on saanud. Või nii ma vähemalt arvasin, kuni sattusin augustikuu päikeselisel varahommikul kokku võhivõõraste inimestega, keda oleksin justkui tundnud terve elu. Algas lugu sellest, kuidas tundmatust programmist sai sirguva maailmamuutja esmane elumuutev kogemus.


Ettevõtlikkus on olnud osa minu elust kogu koolitee. Minu sees pulbitsevad seiklushimu ja ambitsioon ei mahtunud aga kodulinna, Jõhvi piiridesse ning gümnaasiumis avas mulle uksed Tartu. Olen alati olnud 9 ametiga Hunt Kriimsilm ning soovisin end ümbritseda sarnaste, motiveeritud noortega. Sotsiaalmeediast leitud huvipakkuvasse programmi registreerudes mõtlesin endamisi: “Ma ei osutu niikuinii väljavalituks”. Vastuvõtukiri tabas mind ootamatult. Pakkisin koti kokku ja istusin hommikul kell 5.45 bussile suunaga Tallinna, mõeldes: “Enam tagasiteed ei ole!”


Kui ma vaid oleksin teadnud, mis mind ees ootab. Nelja päeva jooksul sai end korralikult proovile pandud: arendasime tiimitööd, kaalutlesime probleeme, leidsime lahendusi, lõime sotsiaalse ettevõtte, tegime küsitlusi ja müügitööd ning kõige selle juures suutsime luua kogukonna, mis võrdlemisi vapustavalt ühtne ja hirmuäratavalt võimas. Olen kindel, et ma pole iial varem nii kiiresti ühegi koolitööga ühele poole saanud, kui nende nelja päevaga oma ettevõtte välja arendanud. Programmi muutis eriliseks see, et teooria kõrval oli olulisel kohal praktika, mille läbi kõik õpitu kinnistatud sai. Äärmiselt oluline oli ka tagasiside, mille aususes ja vajalikkuses keegi kahtlema ei pidanud. Eriti meeldejääv oli aga ainulaadne seltskond. Me ei olnud konkurendid, vaid üksteise toel koos arenevad ja kasvavad noored. Ka tagasisidet andes olime ausad, kuid toetavad. Üheskoos läbisime raskused, nagu esimesel päeval koos välja öeldud sai: “Vigadest õpime!”


Programmi kandideerides olin nagu iga teine noor - kahtlev, pelglik ja pessimistlik. Täna olen teadlik, motiveeritud, positiivne neiu, kes igast põnevast võimalusest kõhklemata kinni haarab. Nüüd tean, et maailmamuutjad on kõikjal meie ümber, kuid paljud neist ei tea veel isegi, milliseid tegusid nad korda hakkavad saatma. Ei tasu kahelda, Changemakers on alati hea valik. Kõlab hästi? Liitu meiega, muudame üheskoos maailma!


Kui tunned, et ka sina tahaksid Changemakers Start-Upist osa saada, siis kandideeri juba TÄNA: https://bit.ly/3eQ9Ek0


Eelmisesse programmi kandideeris 75 noort, nüüd on kohti 18. Sul on aega kuni 26. juulini, et saada väärtuslik koht, seega näpud tööle ja ankeeti täitma!


#makeachange