Matemaatikas hea meelega võrdleb, aga elus…?! - Merili Ginter


Kuulen inimest jagamas kuidas jookseb igapäevaselt 20 minutit päevas.

Näen autobiograafia filmi, kus järgmine isik ületab enda ja teiste uskumusi mitte vaid mitmekordselt, vaid mitmekümnekordselt.

Märkan kolmanda suurepärast finantsilist seisu ning pühendumust ja võimekust seda aina edasi arendada.


Aeg-ajalt tekib tunne, et ei soovi mingisugust enda olukorda jagada, sest iseenda nn tase on justkui palju madalam teistega võrreldes. Kõige eredamad ja kohati valusamad emotsioonid seostuvad mul näiteks just trenni tegemisega. 1. klassi õpilasena sain ma tihti tantsides eraldi tähelepanu treenerilt ning seda mitte positiivses mõttes. Nimelt hoidsid minu jalad rohkem sissepoole, kui oleks tantsijale kohane. Lõpuks ma enam erilise tunnet enam kogeda ei tahtnudki ja lõpetasin seega oma tantsija karjääri.


Nii olen tegelikult mitmest tegevusest kas loobunud või häbiga teinud. Mäletan sedagi kui kasvõi olümpiaadidel käimine tundus minu jaoks vahest mõttetu, sest oli juba ette näha ja teada, et mind esimesed kohad ei kõneta ega minu tase ka sinnapoole ei küündi. Seega tundus sellistel võistlustel osalemine justkui ajaraiskamine ning lihtsalt enesepetmine. Nüüd neid olukordi analüüsides tekib küsimus, et kuidas küll sellised perspektiivid minus tekkisid?


Muutus mõtlemises

Nüüd olen aga vaikselt enda vaatenurka muutmas. Miks ei võiks me iseenda võrdlemist teiste suhtes lõpetada ning teiste edukatest näidetest hoopis inspireeruda? Iga äge tegu või saavutus kellegi teise poolt on ju väärtuslik võimalus talt kas õppida või ammutada motivatsiooni. Lõppude lõpuks oleme me kõik tavalised inimesed ning seega kui keegi sai millegagi hakkama, siis on see sama hästi võimalik ka minul. 


Niisiis kutsun sind üles seda mõtteviisi jagama teistegagi. Sel moel võivad teistest innukatest õpilastest hoopis saada veelgi nupukamaks või jätkataks oma hobiga ka siis, kui kohe suurepäraseid tulemusi näha ega näidata pole. 


#inspireerumeversusvõrdleme

+372 5904 7365

© 2020 by Changemakers