Millise raja ma valima peaksin - Kerly Piirsalu

Kevad on suurte otsuste tegemise aeg. Minna ülikooli või mitte? Jätkata gümnaasiumi samas koolis või mitte? Mida ma oma elult üldse tahan ning mis mind sinna poole aitaks?


Küsimusi on veel mitmeid, aga kuidas siis teada, mis on õige samm!?


Eks ikka kõhutunde järgi. Minu jaoks on kõhutunne ehk hetk kui saan aru, et üks valik on minu jaoks parem see kui silmad säravad ja ma teen kõik selleks, et saada seda, mis valisin.

Hea näide on Tallinna Saksa Gümnaasiumi saksa osakonda õppima minek. Mul oli valida, kas jään enda gümnaasiumisse või lähen uude kooli. Minu vanemad ning tuttavad olid otsustanud, et lähen uude kooli ja see tekitas minus veel rohkem pahameelt uue kooli vastu. Justkui teised olid otsuse teinud ja minul polnud enam sõnaõigust. Käisin kooli katsetel ära ning mõistsin, et võib olla siiski on õigem minna uude kooli. Mida rohkem mõtlesin plusside ja miinuste peale mõlema kooli puhul, seda kiiremini taipasin, et kõigil oli õigus. Ning kui otsus oli tehtud, siis teadsin, et sügisest saab alguse midagi väga keerulist ja samas üli põnevat.


Kui tulla aga selle suure küsimuse juurde, kas minna ülikooli või mitte, siis, kes olen mina, et öelda, mida sina tegema peaksid. Enda kogemusest ütlen, et mine ikka, sest võimalused, mis ülikooliga kaasas käivad võivad muuta su elu ning sa avastad, mida päriselt elus teha tahad. Samas kui tunned, et hetkel veel ei tea, mida teha tahad, siis alati on okei oodata ning võtta vaheaasta. Selle jooksul kaalu enda erinevaid ideid, pane kirja plusse ja miinuseid ning viska esimene nimekiri ära. Alusta teist või isegi juba kolmandat ning seda selgemaks saab pilt, mis otsuseid pead hakkama vastu võtma.


Ehk siis otsustamine on lihtne, jälgi, et sul endal silmad säraksid ning siis tead, et oled teinud õiged otsused.


#makeachange+372 5904 7365

© 2020 by Changemakers