Peeglike, peeglike seina peal… Milline ma küll olema pean? - Merili Ginter

Eneseotsingud käivad aktiivselt siin ja seal. 

Mõni mõtleb ,mida küll õppida tahab. Mõni tahab elus uut lehte keerata, aga ei tea kuidas. Mõni tahab vahetada oma sõpruskonda.

On ka neid, kes teavad ja liiguvad oma sihini. Kuidas küll?


Minu kõige eredamad eneseotsingud pärinevad lapsepõlvest, kui klassis jagunesid tüdrukud kahte gruppi. Ühed olid asjalikumad, teised samas vabamad. Ühed olid sõbralikumad, teised tegid jällegist paremaid nalju. Mäletan, kuidas jäin nende kahe grupi vahele pendeldama. Mõlemas olid omad plussid ja omad arengukohad, kuid oma “päris” kohta ma justkui ei leidnud. Nii tekitas see parasjagu segadust minus ja ka teistes, sest kord veetsin aega ühtedega, siis jälle teistega.


Ma arvan, et just viimane lause ilmestab hästi ühe inimese eneseotsingu mõjusid.

Ühelt poolt tunneb eksleja end veidralt ning samas on teised ümbergi veidi häiritud. See häiritus võib ehk tulla soovist aidata või aju soovist panna “silte”. Viimasel ajal olen selliseid ekslejaid ikka ja jälle enda ümber märganud ning mõtlen, et paslik oleks vast jagada mõtteid, mis on mind aidanud hoida järjel selle osas, mis mulle oluline ja milline tahan olla.


Võimaluste märkamine ja tekitamine

Üheks võtmesõnaks on olnud minu ekslemise teekonnal “võimalused”. Mida rohkem 

asju/tegevusi/seltskondi läbi katsetada, seda selgemaks saab ka see, mis päriselt läheb sinuga kokku. Võimalik, et tabad selle “õige” ära juba päris varakult, võimalik, et sellega läheb kauem aega. Mina näiteks sain aru põhikooli lõpul, millises suunas ma tegutseda soovin ning ajapikku on see soov aina täpsemaks ja konkreetsemaks läinud. Siin kindlasti mängib suurt rolli avatud mõttemaailma hoidmine, et saaks ikka katsetatud.


Särahetked

Võta endale aega analüüsiks ning mõtle läbi need olukorrad, kus sa päriselt oled särama läinud. Inimestega seoses saad vaagida, millal see oli ja miks just siis tekkis sul see hea emotsioon. Samamoodi ka oma tegutsemisi meenutades. Ma olen päris kindel, et sul on olnud sellised hetki, kui tunned end eriti hästi ja entusiaslikult - tarvis on vaid tabada ära, millal see oli ja miks! Kui nendele kahele küsimusele juba vastad, koorub nii mõndagi välja.


Aktsepteeri muutusi/Ole järjepidev

Nüüd on kaks väga vastandlikku nõuannet koos! Seda sellepärast, et osad inimesed võivad väga kinni jääda oma valikutesse ning ei soovi, kas läbikukkuda või kellelegi pettumust valmistada ja kui mõistetakse, et tegelikult see tegevus/seltskond pole mulle, siis ei julgeta kuidagi käituda. Sellistele inimestele on kindel suunis olla vabam ja leplikum nii enda kui teistega. Samas on ka inimesi, kes annavad juba esimese või teise raskuse tekkimisel kergemini alla ning liiguvad siis kiirelt edasi. Nendel on kindlasti oluline end just rohkem pingutama panna, sest just läbi selle tuleb ka suurem rahulolu. Ning kes teab, mida ägedat siis võib välja kooruda?!


Sellised on olnud minu õppetunnid ekslemise teekonnal. Loodan, et see postitus sulle midagi andis ja julgustan sindki jagama mõnd head mõtet!


PS! Kui sind huvitab enesotsing ning soovid lisaks enda leidmisele arendada endas näiteks tiimitööd, rahatarkust või muid olulisi oskusi, siis viska pilk peale Changemakersi ettevõtlikkuse kursustele - https://changemakerscenter.thinkific.com/!+372 5904 7365

© 2020 by Changemakers