Sina aitad Changemakersil muuta maailma, kuid Changemakers aitab sul muuta ennast - Mihkel Mihkelson

Minu nimi on Mihkel Mihkelson ja ma osalesin Changemakers Academy 4.hooajal. Olen olnud alati lahtise peaga poiss ning kui tahtmist on saan kõigega hakkama. Leian, et kõik millesse ma usun on võimalik.

“Our future is our confidence and our self-esteem"-Tupac

Käisin 10. ja 11. klass Pärnu Koidula gümnaasiumis ning 12. klassi lõpetan Täiskasvanutes. Tegelen aktiivselt kulturismi/jõutõstmisega ning 11. klassis suunasin kogu oma energia võistlustele. Selletõttu jäid ka minu õpingud Koidulas tahaplaanile. Valmistusin võistlusteks 8 kuud. Võistlus oli aprillis. Kaks nädalat enne võistlusi sattusin salmonellaga haiglasse. Selletõttu oli minu kogu töö ilma asjata, sest võistlema mind ei lastud. Järgnevad pool aastat olin suhteliselt eksinud. Koolist kukkusin välja, tööd ei olnud, kulturismi unistusd olid purunenud.

Järgnevatel kuudel ei oskanud midagi teha. Sattusin pahuksisse väga tumedate asjde ja inimestega. See jätkus kuni 2019. aasta novembrini. Hakkasin otsima ennast arendavaid tegevusi ning infot, mis endale ka meeldiks. Mulle pole kunagi meeldinud selline “sundõppimine”, kus saad õppida asju, mida meie riigi haridussüsteem on ette andnud.


Tahaks elus midagi ise luua ja sellega elatist teenida. Selles ajavahemikus nägin mitmeid reklaame Changemakerist Youtubes. Lõplikult otsustasin registreerida kui nägin Maria Rannavälja Changemakersist Instagramis rääkimas. Jah, Maria Rannaväli. Ma ei tea miks, aga sellel hetkel ma mõtlesin “Fuck it”, proovin ära.

Jõudis kätte avapauk ja ma olin nagu puuga pähe saanud. Ma ei tundnud mitte kedagi, ning seltskond oli väga erinev oma tavarutiinist. Kuna olen väga avatud suhtleja ja ei karda avalikult rääkida võõrastega, ei olnud raskusi kohaneda. Kõik olid nii sõbralikud ja ühtsed, kõik oli uus ja mind võeti vastu nagu vana sõpra.


Programmi vältel õppisin asju, mida on raske kirja panna. Õppisin turundamist, koostööd, ajaplaneerimist ja vastustunnet. Neid asju on veel kümneid. Asjad, mida sellest programmist on nii raske sõnadesse panna on emotsioon ja kogemus. Need on asjad, mis on kõige paremad selle programmi juures. Neid ei saa kirjeldada. Neid peab ise tundma.


Raske oli tiimiga aega planeerida. Olen alati olnud selline, kes usaldab vaid iseennast. Seetõttu oli ka raskusi tiimiga osades asjades kokkuleppele jõuda. See ei ole halb asi. Oligi arenemiskoht iseendale. Paremat tiimi ja mentorit ei oleks osanud tahta. Eerik oli alati olemas ning kui kõikidel oli tegemist palju või viitsimist vähe, leidis just Eerik selle lahenduse, kuidas kõik ühele lainele saada.

Soovitan soojalt kandideerida kõigil. See ei loe, kes sa oled või kust pärit. Ei loe mis hinded, mis haridus ja mis elustiil. Leian, et programm on kõigile noortele vajalik ja kasulik. Saad teha asju, mille ettevõtmine üksinda oleks väga raske. Sina aitad Changemakersil muuta maailma, kuid Changemakers aitab sul muuta iseennast. Aitäh kogu teie tiimile!