Tormi Kalle edulugu - Changemakers Start-Up


Hei! Olen Tormi, 17-aastane ning elan Tartus. Hobideks on mul muusika, fotograafia ja geograafia. Viimane on mu lemmik, kuna mulle meeldib tohutult reisida. Tulevikus tahan saada geograafiks, kelle eesmärgiks on aidata muuta maailma jätkusuutlikumaks. Tegelikult saan ma selle jaoks juba praegu palju teha.

Aga kuidas parandada maailma nüüd ja praegu, kui olen alles noor? Üks võimalus on läbi enesearengu.

Kui Changemakersist esimest korda kuulsin, siis puudutas see küsimus mind kõige rohkem. Nägin head võimalust, kuidas eneseareng aitab mul astuda sammukese lähemale oma unistusele, milleks on muuta maailma. Changemakersist polnud ma tegelikult varem kuulnud. Facebookis ringi vaadates olin paar korda nende reklaame näinud, kuid erilist tähelepanu ma sellele ei pööranud. Rohkem sain sellest siis teada kui mulle kirjutas üks korraldajatest ja tutvustas Changemakers Start-Upi. Seejärel lugesin, et programmis tegeletakse erinevate müügi- ja turunduse probleemidega, mis sel hetkel oli minu jaoks täiesti võõras maailm. Siis taipasin, et see on hea võimalus ennast arendada ja uusi tutvusi saada, ning võtsin pakkumise vastu ja registreerusin. Tundisn ennast väga õnnelikuna kui olin selle sammu astunud ja ootasin juba programmi.


Kui programm algas, moodustati osalejate vahel meeskonnad, milles lahendati erinevaid ülesandeid kolme päeva jooksul. Minu meeskonna nimeks oli “Geisha” ning meie tiimitöö oli päris sujuv ja kolme päevaga õppisime läbi erinevate harjutuste üksteist päris hästi tundma. Muidugi oli meie tiimis ka keerukamaid hetki, kus ülesande tegemisel jäi aega väheseks ning õhkkond muutus närviliseks. Omalt poolt püüdsin hoida meeskonna vaimu võimalikult kõrgel ja olukorras, kus oli palju pingeid, proovisin säilitada tiimis rahu. Läbi erinevate raskuste saime aga palju osavamaks ning minu arvates ongi see kõige olulisem, et probleemide lahendamisel õppida oma vigadest ja seeläbi ennast arendada.


Changemakers Start-Upi programm andis mulle väga palju uusi teadmisi. Mitte ainult müügi- ja turunduse probleemide lahendamisel, vaid ka seda, kuidas olla parem inimene ja hea suhtleja. Teisel päeval oli meil palju erinevaid töötubasid, kus saime proovile panna ja arendada enda tiimitöö ja suhlemisoskusi. Väga äge oli see, et õppimise kõrvalt tegime kogu aeg praktikat ja erinevaid mänge, mis aitasid meil aru saada näiteks erinevatest inimtüüpidest. Töötubade kõrvalt käisid rääkimas ka oma ala spetsialistid, kes jagasid oma kogemusi ettevõtlusest. Töötoa või päeva lõppedes tegime alati peegeldusi, ehk vaatasime korra tagasi oma tegevustele ning analüüsisime neid, mis läks hästi või halvasti, mis meeldis või oleks võinud paremini olla - see aitas kogu õpitut palju paremini kinnistada.


Kogu programmi jooksul toetati üksteist ning oldi julgustavad ja see andis mulle tohutult motivatsiooni olla aktiivne ning astuda enda mugavustsoonist välja.


Changemakers Start-Upi soovitan ma kõikidele noortele, kes on aktiivsed, uutele seiklustele avatud ja tahaksid uusi tutvusi saada, kuna see progamm võimaldab seda kõike sajaga!

Ma tahan aidata kaasa maailma muutmisele ning just peale Changemakersis osalemist tunnen, et olen sammuke lähemal oma unistusele!


Changemakers Start-Upi saad registreerida siin!