Uks parema tuleviku suunas - Eliis Mätas


Minu teekond läbi Changemakers´i veebikursuse oli silmiavardav, huvitav ning mitmekülgne. Ma ei ole kunagi osalenud õppetükkide sarjas, mis oleks olnud niivõrd kaasahaarav, et selle keskkonna kinnipanek on tõeline väljakutse. Ainsad põhjused, miks seda tegin olid kursuse alguses antud lubaduse, unerežiimi hoidmine regulaarsena, täitmiseks ja selleks, et peatükid nii kiiresti läbi ei saaks. Selline käitumismuster meenutas mulle mõnda situatsiooni minevikust, kus selleks, et raamat väga kiiresti läbi ei saaks, panin selle tahtlikult iga õhtu pärast tunnist lugemist kinni uut päeva ootama.


Kuid selleks, et sa saaksid aru, kui palju see kursus mind tegelikult mõjutas, pean alustama algusest. See tähendab perioodist enne veebikursust “Kuidas olla enda maailma muutja?”.


Millest kõik algas?!

See oli aeg, mil mu unekava oli täiesti sassis, prioriteedid paigast ära ja “ei” ütlemine ei tulnud minu elus kõne allagi. Tänu sellele, et igapäevaselt magasin ma vaid loetud tunnid, õues praktiliselt ei viibinudki, oma füüsise eest hoolt eriti ei kandnud, tegin päevast päeva arvuti taga tööd, käies samal ajal koolis ning lisaks kõigele sellele andsin välismaailmale aina rohkem ja rohkem lubadusi, olin jõudnud depressiooni äärele. Puhkust ei lubanud ma endale mitte üks gramm. Ka kõik vaheajad möödusid mul töö tähe all. Sellistes situatsioonides oli peamiseks kannatanuks minu oma keha. Kuna mu organism oli täielikult kurnatud ja sööminegi oli mul paigast ära, võtsin erinevaid toidulisandeid ning puudusin väga tihti koolist haiguse tõttu. Sellises rutiinis möödusid mitmed kuud mu elus, kuni jõudsid kätte jaanuari esimesed nädalad ja ma kuulsin tulevasest kursusest.


Puhkust ei lubanud ma endale mitte üks gramm.

Väikesed ja suuremad avastused

Selleks ajaks, kui kursus algas, olin jõudnud juba arusaamale, et minu elus on midagi väga valesti. See oli ka esimene lüke, mis sundis mind kursusele registreerima. Mõeldud, tehtud! Õige pea oli juba esimene video minu ees. Mida rohkem selle veebikursusega tegelesin, seda rohkem teadlikumaks ma iseenda elust sain. Iga päev avastasin uue nüansi, mida võiksin paremini teha ja mida tuleks radikaalselt muuta. Tegin mitmeid eneseanalüüse ja isegi igat tundi kokkuvõttev refleksioon oli minu jaoks omapärane ning huvitav. Jälgides wheel of life-kontseptsiooni saidki üle vaadatud varem koostatud treeningkava, unerežiim, vaba aeg, sõprussuhted jms. Hakkasin rohkem väärtustama iseend ja oma perekonda, sõpru ja tuttavaid, keskkonda ja oma finantsilist tulevikku. Samuti sain aru, et teatud vaimsete probleemidega ma siiski üksinda hakkama ei saa ning vanemate toel otsisin abi.


Kasv eneses

Tänu sellele kursusele avasin ma enda jaoks uue ukse parema tuleviku suunas. Kuigi tee ideaalse tuleviku minani on veel pikk ning raske, muutun ma iga päevaga aina enesekindlamaks ja tugevamaks. Sealjuures olen pannud paika oma prioriteedid nii, et ma ei jäta iseend unarusse. Mida see tähendab? See tähendab, et olen hakanud regulaarsemalt ja tervislikumalt toituma, teen igapäevaselt treeningkava järgides trenni, olen tasakaalu pannud töö- ja puhkeaja, kindlaks määranud unerežiimi jne. Tänu sellele kursusele õppisin ütlema “ei” tegevustele, mis ei ole minu jaoks prioriteetsel kohal ja hindama enda suutlikkust kõike õigeaegselt ära teha.


Tänu sellele kursusele avasin ma enda jaoks uue ukse parema tuleviku suunas.

Siiras tänu

Olen tänulik kõigile, kes selle veebikursusega vaeva nägid. Eriti aga Sulle, Merili! Sa oled niivõrd särav, positiivsust kiirgav, imeline inimene, kes on mind viimase aasta jooksul tohutult aidanud! Suur aitäh Sulle! Ma loodan, et Sa aitad veel paljusid noori nende eluteel rasketest kohtadest üle ronides.


Soovitan antud veebikursust kõigile, kes soovivad jõuda parema minapildi ning isikuni. See on mõeldud absoluutselt kõigile… Oled sa terve või katki, ära kahtle! Kõrva taha panemiseks leidub sellel kursusel nii mõndagi. Ole julge ja tee just täna parim valik oma eluga toime tulekuks - https://www.changemakers.ee/kursus!


+372 5904 7365

© 2020 by Changemakers