20 viisi kuidas lähedastega aega veeta (telefonis olemata ja filmi vaatamata)
Kasulik lugemine

20 viisi kuidas lähedastega aega veeta (telefonis olemata ja filmi vaatamata)

Sõprade, sugulaste ja enda kaaslasega võiks suuta teha palju asju ka peale selle, kui et järgmist Netflixi filmi vaadata ning toitu koju tellida. Järgnevalt saad lugeda 20 lihtsat ja ägedat tegevust, mille jaoks pole arvutit ega telefoni vaja.

Värske õhk on hea elamuse võti

  1. Minge koos jooksma – jooksmine on hea tegevus terviserajal koos aega veeta. Lisaks sellele, et rahulikult sörkides saab mõnusalt juttu vesta annab see jaksu, parema näonaha ja rohkem energiat ka. Rääkimata võimalusest, et jooksu sõprusest kasvab ka soov minna joosta poolmaraton või täismaraton. Nii on nii mõnelgi juhtunud.
  2. Sportige koos – tegelikkuses on neid variante palju. Võib ka minna suusatama, rattaga sõitma või ujuma. Samuti saab ajada kokku suurema kamba sõpru ja minna mängima jalgpalli, korvpalli. Suvel rannavõrkpalli või padelit. Enamasti on see kõik tehtav ka tasuta, väljakud on igalpool ja palli kellegi kodust ikka leiab.
  3. Koos jalutamine – kui sporti teha ei viitsi, aga sõpra näha tahaks või elukaaslasega kodust välja võiks saada, siis ka jalutamine on selleks suurepärane võimalus. Terviserajad on igal pool meie ümber, istu ainult autosse või bussi peale ja mine kohale.
  4. Tehke koos liivalossi – näide, mida ise enda elukaaslasega sai tehtud. Ühel ilusal argipäeva õhtul otsustasime, et tõmbame järgmise asja enda bucket listist maha. Astusime uksest välja jalutasime Stroomi randa ja 20+ aastased mis me olime, sukeldusime liiva. Panime seda üht ja teistpidi, tõime vett juurde, et ehitus püsiks ja ennem kui jõudis öelda “maailmamuutmine võtab kaua aega” oligi liivaloss valmis.
  5. Mine ehita lumememme – kui käes on talv ja liivalossi teha ei saa, siis lumememm ajab asja ikka ära. Haara kapist porgand, anna ära enda parim nokamüts ja sall, veereta paar palli, aseta need üksteise peale ja ilusas koostöös sõbraga valmib lumememm kiirelt. Tasuta ja lihasväsimusega käsikäes.
  6. Tehke lumeingleid – astuge uksest välja, valige lumine koht, heitke pikali ning asuge liigutama.

Tubased tegevused

  1. Kirjutage armastuskirja – see on tegevus, mis sobib arvatavasti paarile. Samas ka sõbra puhul annab seda teha, tasub lihtsalt võib-olla armastuskirja asemel kirjutada kiri sellest, miks sõpra hindad ja ta sulle kallis on. Võta vanamoeliselt A4 paber, haara pastakas ja hakkagi kirja panema, miks teist inimest hindad. Too ka palju näiteid. Kui üks A4 ühelt poolt täis, võta järgmine. Hea kiri on ikka mitu lehte pikk. Kui kiri kirjutatud, voldi ta kolmeks kokku, nagu ikka ja anna üle teisele osapoolele. Naeratust ja tänu, kui palju. Kui kirjutamisoskus on ära kadunud ja käekiri, kui arstil, siis muidugi saab seda teha ka arvutis, kuid siis võib natukene emotsiooni sellest tegemisest ära kaduda. Käsitsi tundub ju ikka vanamoelise ja usutavasti kirjutas just nii ka Romeo Juliale enda armastuskirja.
  2. Tehke koos origamisi – kord proovisin. Polegi päris nii lihtne nagu filmides nähtud. Samas, kui ostad õiget paberit, vaatad korra läbi ühe hea Youtube’i õpetuse, siis täitsa tehtav. Õpid ja saad selgeks iidsed oskused.
  3. Lahendage koos sudokusid – minu enda sudokude karjäär algas lihtsalt. Ristsõnades olin jama, siis alustasin tähtede asemel numbritest. 32 asemel üheksat numbrit ikka tean. Kui ei tea, kust neid leida, siis lehtede taga on tavaliselt ikka mõni sudoku ja ka Miksikesel terved ajakirjad, mis sudokusid täis.
  4. Kui sudokus juba käpp, tehke koos ristsõnu – ka neid leiab palju ajalehtedest ja ajakirjadest ja tõelistele gurmaanidele on täitsa ristsõnu täis väljaanded.
  5. Pange puslet kokku – kui pole ammu (koos) puslet kokku pannud, siis tasub ehk alustada millestki väiksemast, nii paarisajasest. Kui juba regulaarne pusle panija olla, siis võib ette võtta ka neljakohalised pusled. Tegevust tundideks ja päevadeks.
  6. Mängige lauamänge – seda punkti ei tasu pikemalt lahkama hakata. Mänge on palju, võta kasvõi esimene ettejuhtuv, loe juhis läbi ja hakka pihta.
  7. Mängige kaarte – ka kaardimänge teame me kõik palju. Kui ükski vana kaardimäng ei tõmba, aga aega palju (ja ka vanust), siis õpi selgeks bridži reeglid ja mängige seda. Tegevust nädalateks!

Natukene maiustamist ka

  1. Jooge teed, väga aeglaselt – võtke kogu sellest protsessist maksimum. Alustades selle kuulamisest kuidas vesi keeb kuni selleni kuidas keerutate koos aeglaselt lusikat, mille pealt mesi aeglaselt ära sulab. Kui tee juba suu juures, ega siis ei tasu ka kiirustada, muidu veel kõrvetab.
  2. Tehke koos süüa – mina kipun vahel küll söömist ülejala tegema. Vahel jätan toidukorra vahele, vahel haaran ainult piruka, vahel viskan toidu mikrolaineahju ja ahmin sisse. Samas on toit miski, mis pakub meile suurt naudingut. Seega võta kogu sellest protsessist koos kaaslasega või sõpradega maksimum. Ostke vajalikud asjad ning võtke ette ühe maitsva toidu retsept. Haarake kõrvale ka hea jook ja natukene näksimist ajaks mil toitu teete. Jagage ära ülesanded ning tehke koos igaüks enda osa ära. Kui lõpuks koos toitu süüa saab, on nauding seda suurem mida pikemalt toidu valmistamine aega võttis.
  3. Sööge enda lemmikmagustoitu – mis toidukord see siis ilma magustoiduta on. Iga amps ja lusikatäis, mil oma magustoitu süüa saab tasub võtta aeglaselt, et nauding oleks ikka täielik.

Natukene ekstreemsust käib asja juurde

Kui kõht eelnevast täis ning nii tubased, kui õue tegevused on tehtud, siis on aeg ekstreemsemate tegevuste jaoks.

  1. Minge nädalaks pimedasse tuppa – terve nädal saate veeta pimeduses. Söök teile tuuakse, jook ka. Lisaks saate nautida täielikult üksteise seltskonda ja enda hullust.
  2. Nautige öist tähistaevast (soovituslikult suvel) – võtke madrats, haarake lina, padjad ja tekk ning asetage see õue tähti täis taeva all. Õhk on värske ning uni hea. Peaasi, et ainult liiga külm ei hakka.
  3. Minge langevarjuga hüppama – haara enda julgeim sõber, osta kingitus.ee lehelt pilet ja tehke see langevarjuhüpe ära. Hüpates on “junn jahe” kahtlemata, kuid lugu seda kõvem pärast.
  4. Hüpake jääauku – talvine aeg on selleks ideaalne. Kord sain ühe enda sõbraga seda harrastatud. Sõbra sünnipäev oli õhtul veedetud ja lubadus antud, järgmisel hommikul istusime auto peale, vurasime rappa ning kui jõudsime veekogu juurde lõhkusime puutoikaga jää sisse augu ning sulpsasime sisse. Pärast oli külm küll, kuid lugu mida jagada siiamaani.

Tegevusi sai siia igaks veebruari argipäevaks (sest nädalavahetustel tuleb ju puhata ka kogu sellest ägedusest, mis tehtud saab). Hakka aga kuskilt pihta, et natukene ägedust, lõbusust ja enesearengut enda ellu juurde tuua.

5 nippi kuidas alustada enda arendamisega

Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.​

  • Kuidas leida enda kirge ja saada paika, mis sa elus soovid
  • Kuidas seada eesmärke nii, et need reaalselt ka täituksid
  • Kuidas jõuda kiiremini ning edukamalt enda seatud sihtideni

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.​

  • Kuidas leida enda kirge ja saada paika, mis sa elus soovid
  • Kuidas seada eesmärke nii, et need reaalselt ka täituksid
  • Kuidas jõuda kiiremini ning edukamalt enda seatud sihtideni

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.
0
0
Sinu ostukorv
Sinu ostukorv on tühiTagasi e-poodi