Kui sa tahad minna kiiresti, mine üksi. Kui sa tahad kaugele minna, …
Kasulik lugemine

Kui sa tahad minna kiiresti, mine üksi. Kui sa tahad kaugele minna, …

Koroonaaeg on muutnud täielikult seda, kuidas nii meie, kui meie tiimid kus oleme toimivad. Enam pole võimalik pidada suurt jõulupidu, rääkimata jõuludest suguvõsa ringis. Kõik mis toimub, peab toimuma pisikeses seltskonnas. Järgnevalt saad teada paar ideed, kuidas ka väikeses seltskonnas õppida tundma rohkem nii end kui enda tiimi, et ainus abivahend igavuse peletamiseks poleks alkohol.

Inimesed meie ümber on olulised!

Aastast-aastasse kulutavad ettevõtted miljoneid ja miljoneid selleks, et panna tiimid ja inimesed enda ettevõttes toimima. Küll tehakse külastusi põgenemisruumi, küll pidulikke õhtusööke ja suuri jõulupidusi. Samas vahel lähevad need hästi, vahel mitte. Veedame aega ikka ja jälle selle sama seltskonnaga kellega seda alati oleme veetnud.

Samas vahel kui sattuda mõnda uude seltskonda ja saada ümber sellest suurest hirmust mis teise inimese ees on, siis avastab kui palju ühist selle inimesega olla võib – sarnane auto, samas vanuses lapsed, sarnane tutvusringkond ning seltskond kellega lävime. Kui ühega rääkides avastab temas palju uut ja ägedat, mis siis veel teistes võiks olla.

Vahel läheb ka risti vastupidi. Juba mitmes kord järjest veedab aega samade inimestega rääkides samadest asjadest – peamiselt tööst ning see tekitab soovi haarata telefon või muul viisil põgeneda. Kuid lahti tegelikult ju ka nendest ei saa ja esmaspäev näeb samu nägusi jälle. Seega, kuidas avastada uut ja hoida suhteid värsketena?

Õppige üksteist tundma

Ajal, kui tegime Adventure jaoks testmänge, sattusime seda tegema ühe start-upiga, kus tiimis kuus inimest. Inimestega kes koos olid töötanud selleks ajaks ühes kontoris ühise eesmärgiga ehitada edukas start-up ligi poolteist aastat. Kui mäng hakkas pihta ja mängijad olid juba vaikselt soojaks saama hakkasid ka inimesed avanema – räägiti sellest mida tahetakse saavutada kui ka näiteks enda hirmudest. See tõi esile lauseid stiilis “et, wow, ma ei teadnudki, et sa oled seda teinud” või et “polnudki varem kuulnud sinust seda”.

Ühelt poolt tore, et läbi mängu seda üksteisest avastati, teisalt tekib küsimus, et mis siis varem tehtud oli, et üksteist ei tuntud. Seega üksteise tundma õppimine ja küsimuste küsimine üksteise eesmärkide ja varasema tausta kohta on ju must be. Mitte ainult stiilis, et mis sa varem tegid, vaid nii, et lisaks küsimisele sa ka kuulad ja uurid lisaks – miks just neid asju varem tehtud sai ning töökohti kiiresti/aeglaselt vahetatud sai.

Ühine emotsioon annab palju juurde

Teine hea idee mida järgida on kogeda ühist emotsiooni. Näiteks enda tiimiga oleme näinud nii ilusamaid kui halvemaid päevi. Kuna meie üheks ülesandeks on korraldada programme, siis iga programmi eel on vaja värvata sinna ka osalejad. Kui ettevalmistus on rahulikum periood, siis ajal mil kandideerimine käib on pinge peal ikka täiega.

Vahel on juhtunud ka seda, et tulemused pole alguses kõige edukamad ja see ongi nüüd valikukoht – kas me tuleme tiimina kokku või mitte. Meie oleme iga kord tulnud ja kuigi pinget, raskust ja ka kriitikat üksteise suunal on, siis läbi selle, et pingutame koos ning kogeme sarnaseid emotsioone kasvame ka tiimina.

See omakorda aitab meil pikemas perspektiivis ka edukamalt koos toimida. Miks muidu ajal, kui keskmine noor vahetab töökohta umbes 14-18 kuu tagant on meie tiim koos tegutsenud ligi neli aastat. Ühiste emotsioonide kogemine, olgu selleks lauamängu mängides või probleeme lahendades annab juurde.

Veel hulgaliselt nippe

Tegelikult on variante kuidas tiimi veel ehitada hulgi. Patrick Lencioni, tundub koolitaja räägib enda ühes tuntumas raamatus “Five dysfunctions of a team”, kuidas on oluline ka panna paika kuidas konfliktidega toime tulla, teada üksteise isikutüüpe, seada ühiseid eesmärke, hoida üksteist vastutavana, jälgida eesmärkide täitumist ja palju muud. Kui kõik see läbi käia, siis suudavad tiimid saavutada erakordseid tulemusi.

Üks viis, kuidas aidata enda tiimil neid nippe läbi teha on haarata endale Adventure mäng, sest mängu välja arendamisel on palju rakendatud ja Lencioni raamatutest saadud õpetusi. Samas on võimalik ka palju muid variante. Nagu ikka, siis valik on sinu, kuid peamine, vaata, et sa valikut tegemata ei jäta, sest nagu öeldakse – paigalseis on taandareng!

5 nippi kuidas alustada enda arendamisega

Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.​

  • Kuidas leida enda kirge ja saada paika, mis sa elus soovid
  • Kuidas seada eesmärke nii, et need reaalselt ka täituksid
  • Kuidas jõuda kiiremini ning edukamalt enda seatud sihtideni

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.​

  • Kuidas leida enda kirge ja saada paika, mis sa elus soovid
  • Kuidas seada eesmärke nii, et need reaalselt ka täituksid
  • Kuidas jõuda kiiremini ning edukamalt enda seatud sihtideni

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.
0
0
Sinu ostukorv
Sinu ostukorv on tühiTagasi e-poodi