Rahatarkuse alused

Me õpetame kuidas olla rahaliselt edukas

Rahatarkuse e-valikaine kesk- ja kutsekoolide õpilastele, mis aitab mõista, kuidas enda rahaga ümber käia. Noored õpivad kuidas luua süsteem, et saavutaks enda soovitu. Saavad teada mida teha, et inflatsioon ei sööks sääste ära ja kuidas tekitada tulu, mis tekib mitte midagi tegemata. Tutvu ainekavaga.

Valikaine “Rahatarkuse alused”

Lühikirjeldus

Kursuse eesmärgiks on tekitada noores huvi ja anda algteadmisi oma rahaasjadega ümberkäimiseks. Õpetada noori planeerima, säästma, investeerima, et olla tulevikus finantsiliselt edukas. Innustada ja julgustada noori olema julge ja tark oma raha-asjade ajamisel.

Õppekorraldus

Kursuse maht on 35 akadeemilist tundi. Õpe toimub veebiplatvormil Thinkific eelnevalt lindistatud videoloengutega. Läbi kursuse saab teha ka erinevaid teste ning ülesandeid. Õpetajad annavad aktiivselt tagasisidet ja vastavad küsimustele, lisaks on võimalus individuaalsele konsultatsioonile. Kursuse pikkus sõltub koolist, s.t, et kursus võib kesta nädala, semestri või muu kooli poolt valitud perioodi.

Kursuse väljund

Õpilane oskab oma isiklikku eelarvet planeerida ja koostada, oskab eesmärgistada ja analüüsida oma finantskäitumist. Õpilasel on praktilised vahendid paremaks rahatarkuse rakendamiseks ning on teadlikum ja julgem investeerimisega alustamises.

Hindamine

Hindamine on mitteeristav (arvestatud/mittearvestatud). Valikaine on läbitud, kui õpilane on osalenud veebitundides ja sooritanud positiivsele tulemusele iseseisvad testid ja kodutööd.

Tagasiside

Kursuse ülesehitus

Kursuse tulemusel õppija:

  • saab selgus oma rahalisest tervikpildist ja sellest, mida finantsiliselt soovitakse saavutada;
  • omandab teadmised rahatarkusega seotud põhimõistetest ja lähenemistest;
  • saab elus paremini hakkama, sest osatakse mõistlikult kulutada, säästa ja investeerida;
  • tekib parem arusaamine investeerimisest ja investeerimise võimalustest;
  • saab selgus järgmise sammu ja tegevusplaani osas, kuidas rahatargaks saamisel ise edasi liikuda;
  • teab, kust leida vajalikku lisainformatsiooni finantskirjaoskuse ja investeerimise kohta.
Soovite kursust enda kooli või on küsimusi?

Anna oma küsimustest või soovidest märku kontaktivormiga või helista numbrile +372 5904 7365. Pakume Sulle enda teadmistele ja oskustele tuginedes parima lahenduse.

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Anna oma küsimustest või soovidest märku kontaktivormiga või helista numbrile +372 5904 7365. Pakume Sulle enda teadmistele ja oskustele tuginedes parima lahenduse.

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.
0
0
Sinu ostukorv
Sinu ostukorv on tühiTagasi e-poodi