3 kasulikku harjumust hea elamuse andmiseks
Kasulik lugemine

3 kasulikku harjumust hea elamuse andmiseks

Noored muudavad tihti meelt.

Ükski meetod, tööriist, viis ei toimi nendega liiga kaua. Küll öeldakse, et “see on igav” ja “me oleme neid asju juba nii palju teinud”.

Siin artiklis räägime paarist lihtsat harjumusest, mis nõuavad sult vähem aega kui Postimehes scrollimine, andes samal ajal noorele suuremat rahulolu kui 100 meeldimist Instagramis.

Kuidas üks küsimus muudab kõike

Enamasti alustame me tegevusi planeerides ikka ju sellest, mis on meie ajakava: “Alustame väikese soojendusega, räägime mis täna teeme, siis mängime ja saadame kõik naeratades koju ka”. Samamoodi järgivad siis seda eeskuju noored: korraldades enda esimest sündmust või klassiõhtut, tulevad nad klassi ette ning räägivad mis täna ootamas on, kannavad sisu ette ja lõpus jagavad omavahel sündmuse lõppedes emotsiooni. 

Samas kui kõik on täpselt samasugune, siis pole miskit kuigi eriline. Tegelikult on aga üks maagiline küsimus, mis aitab muuta kõike tehtavat ning sellest räägib palju ka tuntud motivatsioonikõneleja ja ühe enim vaadatud TED kõne autor, Simon Sinek, kes ütleb, et “Esmalt küsi miks?”

Seega, esmalt küsi miks. Miks sa üldse korraldad seda sündmust? Mis on päeva eesmärk? Kas sa tahad noortele pakkuda head meelelahutust? Kas sa tahad, et nad õpiksid midagi uut? Kas tahad, et nad lahkuksid hoopis õhinaga, et jagada tehtut ka vanematele või on su eesmärgiks tegevust tegevuse korraldada see, et noor lahkuks mõtlikult mõeldes enda tulevikule? Miks sa teed seda, mida sa teed? Miks me oleme kirjutanud selle artikli sulle? Artikli eesmärk on anda sulle kolm lihtsalt harjumust, mis aitavad anda noortele suuremat rahulolu ükstaspuha, mida sa teed!

Seejärel vaata alles otsa sellele, kuidas seda teha. Kui su eesmärk on sündmusel inspireerida, on oluline, et muusika oleks pigem klassikaline, sest see aitab end rahulikumana tunda, valgustus soe ja jutt rohkem ideedest ja tulevikust kuivõrd hetkeolukorrast. Kui see läbi mõeldud, alles siis tasub minna ajakava juurde.

“Esmalt küsi miks. Miks sa korraldad seda sündmust? Mis on päeva eesmärk?”

Mis teha, et ka teistele meeldiks?

Tihti tunneme me suurt survet õnnestuda, saavutada erakordseid tulemusi ning ületada kõiki ootuseid. Mis juhtub, kui me seda kõike ootame ja loodame? Sageli me hoopis pettume, sest õhtu polnud niivõrd täiuslik, emotsioon niivõrd ülev ja me ei suutnudki naeratust näol hoida kogu õhtu. Dale Carnegie on oma teises tuntud raamatus “Ärge muretsege, hakake elama” rääkinud sellest, kuidas raiskame aega ja mõtteid sellele, et keskenduda millelegi, mida me kontrollida ei saa. 

Kuigi eesmärgi paika panemine on oluline harjumus siis kui see on korralikult seatud, on aeg see unustada ja keskenduda hoopis sellele, et jääksime iseendaks ja teeksime seda, mis meie võimuses ning mitte muretseda. Seega, tunne end vabalt, ole sina ise – tantsi, laula, plaksuta, küsi seda, mida tahad teada, unusta et sina organiseerid ja ole hoopis ideaalne osaleja.

See milline on meie energia mõjutab ka teisi, sest meie kehas asuvad peegelneuronid. Seega  kui tunneme end vabalt ja mõnusalt, hakkavad seda tundma ka teised. Kui muretseme, siis hakkavad muretsema ka teised. Niisiis võta vabalt ja ole just selline nagu tahad, et teised oleksid. Mõtle läbi milline on üks ideaalne sinu sündmusel osalev inimene?

Visualiseeri teda, mõtle kuidas ta käituks alguses, keskel, lõpus. Juurdle – as ta küsiks küsimusi, kas räägiks kaasa, kas ta naerataks või oleks morn, naeraks või naerataks – ja siis tee seda. Veel parem, räägi see läbi ka teistega, kellega koos korraldad ning, eneselegi uskumatult, on kõik heas tujus ja saavad sündmustelt just selle, mis soovisid ja mis su eesmärk oli.

1% iga päev muudab meid aastas 37x paremaks

Kolmas erakordne harjumus, mis aitab noortele head elamust pakkuda on pidev huvitumine uuest. TÜ ühiskonnateaduste instituudi poolt tehtud uuringus noorte rahulolu kohta noorsootööga toodi välja ühe peamise huvitegevuses mitte osalemise põhjusena huvi puudumise. 

Kui see, mida igalpool tehakse on sama ja päevast päeva on noortekeskuses ka tegevused (mitte samad, aga põhimõtetelt) sarnased, siis tunneb ju noor selle ka ära.

Seega lugeda iga päev lehekülg aitab luua olukorda, kus iga päev saad ka natukene paremaks, avad enda mõttemaailma ja leiad uusi erinevaid tööriistu, mida varasemalt pole kasutanud.

Saamaks 1% iga päev paremaks on variante küll ja veel – loed raamatut, kuulad podcaste, vaatad Youtube’ist videosi, mängid Adventure’i mängu, räägid kolleegiga tema viimasest koolitusest, osaled ise koolitusel või konverentsil, loed blogisi ja palju muud. Variante on lõputult, võid lisaks selle artikli lugemisele lugeda läbi ka 7 nippi kuidas luua noortele head keskkonda

Või tutvu teiste artiklitega, mida leiad kasulik sektsioonist ja vajadusel kutsu meid ka sulle seda päris elus jagama.

5 nippi kuidas alustada enda arendamisega

Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.​

  • Kuidas leida enda kirge ja saada paika, mis sa elus soovid
  • Kuidas seada eesmärke nii, et need reaalselt ka täituksid
  • Kuidas jõuda kiiremini ning edukamalt enda seatud sihtideni

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.​

  • Kuidas leida enda kirge ja saada paika, mis sa elus soovid
  • Kuidas seada eesmärke nii, et need reaalselt ka täituksid
  • Kuidas jõuda kiiremini ning edukamalt enda seatud sihtideni

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.
0
0
Sinu ostukorv
Sinu ostukorv on tühiTagasi e-poodi