Tähendusrikka elu e-valikaine kesk- ja kutsekoolidele aitab mõista kuidas elus edukalt hakkama saada. Noored õpivad kuidas luua süsteem, et nad saavutaksid enda soovitu. Saavad teada mida teha, et olla õnnelik ning kuidas käituda paremini nii iseenda kui teistega. Tutvu ainekavaga.
Kursuse eesmärk on tekitada noores huvi ja anda algteadmisi enesearendamise ja enda elu planeerimise vastu õpetades seadma eesmärke, distsiplineeritult käituma nii finantside, tervise, füüsilise tervise kui muudes eluvaldkondades.
Kursuse maht on 35 akadeemilist tundi. Õpe toimub veebiplatvormil Thinkific eelnevalt lindistatud videoloengutega. Läbi kursuse saab teha ka erinevaid teste ning ülesandeid. Õpetajad annavad aktiivselt tagasisidet ja vastavad küsimustele, lisaks on võimalus individuaalsele konsultatsioonile. Kursuse pikkus sõltub koolist, s.t, et kursus võib kesta nädala, semestri või muu kooli poolt valitud perioodi.
Õpilane oskab seada 10-15 aasta perspektiiviga eesmärke, oskab analüüsida oma senist käitumist ja kohandada seda vastavusse eesmärkidega. Õpilasel on tööriistad paremate otsuste tegemiseks karjääri ning elu planeerimisel ning on teadlikum ja julgem nende saavutamisel.
Hindamine on mitteeristav (arvestatud/mittearvestatud). Valikaine on läbitud, kui õpilane on osalenud veebitundides ja sooritanud positiivsele tulemusele iseseisvad testid ja kodutööd.
1. sessioon: Algtaseme kaardistamine ja visiooni seadmine – Mis on PERMA mudel ja kuidas seda kasutada eduka elu loomiseks? Mis on edukas elu minu jaoks ja mis on minu hetkeseis? Kuidas ehitada visiooni elus? Milline on mu visioon 40 aastaselt?
2. sessioon: Karjäär – Mis on wheel of life ja kuidas saab seda kasutada vaatamaks kuidas enda “elu ratas” veereb? Mis tuleks teha, et enda elu parandada? Mis on Ikigai ja kuidas seda kasutada endale sobiva kutsumuse/karjääri/töö leidmiseks/loomiseks?
3. sessioon: Eesmärgid – Mis on erinevad põhjused miks eesmärke ei seata? Kuidas eesmärke edukalt SMARTER tehnika abil seada? Mis on veel erinevad tehnikad mida saab eesmärkide seadmiseks kasutada? Kuidas eesmärkide vahel prioritiseerida?
4. sessioon: Bucket list – Mis on bucket list ja miks on seda kasulik omada? Mis on erinevad võimalused endale bucket list teha? Kuidas selle abil saab endale luua vision boardi ehk visandi tahvli?
5. sessioon: Harjumused ja rutiinid – Mis on harjumused ja erinevad sammud selle edukaks tekkeks? Mis nippe, tehnikaid saab iga sammu juures kasutada, et head harjumust luua? Kuidas kasutada neid samu tehnikaid/nippe, et halvad harjumused välja juurida? Mis on hommiku- ja õhturutiin ning mis on head komponendid millest nad koosneda võiksid et neist oleks maksimaalselt kasu?
6. sessioon: Tööriistad enda ehitamiseks – Mis on väikeste võitude nimekiri ning kuidas seda kasutada? Mis imeloom on uhkuse nimekiri, mis see annab ning kuidas seda teha? Kuidas kasutada (hommikusi) võimestavaid küsimusi enda “ehitamiseks”? Mis on erinevad sisekõne liigid ja millal mida kasutada? Miks visualiseeritakse ning kuidas visualiseerimine enda kasuks tööle panna?
7. sessioon: Aja planeerimine – Kui (eba)edukas olen enda aja planeerimisega? Mis on ämbri tehnika ning kuidas selle abil planeerida enda aega? Mis on head nipid kuidas aja planeerimine ühe inimese näitel töötab?
8. sessioon: Finantsid – Millest koosnevad minu tulud ja kuidas tekitada endale potentsiaalset lisatulu? Millest koosnevad minu kulud? Mis on lihtsad nipid selleks, et enam säästa? Kuidas kasutada selle jaoks psühholoogiat? Kuidas koostada endale ülevaatlik eelarve ning mis imeloom on meelerahufond? Kuidas töötab kaheksas maailmaime liitintress ning mis on erinevad variandid investeerimiseks?
9. sessioon: Tervis ja füüsiline keskkond – Miks on tervise eest hoolitsemine üldse oluline? Mis on need neli tugisammast millel tervis rajaneb? Millest moodustub meie keskkond ning kuidas seda disainida nii, et see aitaks meil edukam olla? Mis on Konmari meetod ja kuidas selle kuute sammu kasutada enda ümbritseva muutmiseks?
10. sessioon: Flow ja keskendumine – Mis on keskendumine ja miks on oluline suuta hästi keskenduda? Mis mõjutab meie keskendumisvõimet ja kuidas keskendumisvõimet suurendada? Mis on flow’ seisund ja mida see meile juurde annab? Kuidas selle kogemist suurendada ja mida enda keskkonnas selle tarbeks muuta? Mis aitab meil kogeda maksimaalselt optimaalset kogemust?
11. sessioon: Refleksioon – Miks reflekteerimine ehk peegeldamine on kasulik? Mis on baas enda analüüsimiseks/refleksiooni tegemiseks, mis on baasküsimused mida endalt küsida? Millised on erinevad meetodid mida saab refleksiooniks kasutada? Mis ideid saab rakendada, et peegeldamine oleks lihtsam?
12. sessioon: Isiksusetüübid – Mis on isiksusetüübid ning kuidas seda kasutada? Mis mudel on DISC ning mida see selgitab? Milline isiksusetüüp on driverid ning kuidas neile läheneda? Mis isiksusetüüp on expressive, milline analytic, milline aimable ning kuidas neist igaühega suhelda nii, et nad saaksid sinust maksimaalselt aru? Kuidas ja kus saab antud teadmist kasutada? Mille järgi veel ära tunda, kes on kes? Kuidas seda teadmist tiimis kasutada?
13. sessioon: Kuulamine – Mis tuleb teha selleks, et olla suurepärane kuulaja? Mis on kuulamise erinevad etapid? Mis on iga etapi juures oluline osata ning kuidas saada paremaks kuulajaks, kohe praegu?
14. sessioon: Tagasiside – Kuidas anda tagasisidet? Mis on erinevad osad, mida tagasiside endas hõlmab ja kuidas neid kasutada, et tagasisidest teisele kasu oleks? Mis on viis konflikti lahendamise viisi ning millist neist kasutada, et konfliktiga mõlemale poolele kasulikul moel toime tulla?
Anna oma küsimustest või soovidest märku kontaktivormiga või helista numbrile +372 59047365. Pakume Sulle enda teadmistele ja oskustele tuginedes parima lahenduse.
"*" indicates required fields
Anna oma küsimustest või soovidest märku kontaktivormiga või helista numbrile +372 59047365. Pakume Sulle enda teadmistele ja oskustele tuginedes parima lahenduse.
"*" indicates required fields