Samm-sammuline õpetus vision boardi tegemiseks
Kasulik lugemine

Samm-sammuline õpetus vision boardi tegemiseks

Meil kõigil on unistused – kes tahab saada rikkaks, kes soovib olla edukas, kes mõlemat. Mõni tahab, et tal oleks suur jälgijaskond sotsiaalmeedias, teine, et head sõbrad, kellele helistada. Meil igaühel on soovid ja unistused. Osad inimesed saavutavad enda unistused, osad mitte ja paljud muudavad enda unistusi, sest unistus ei täitu muidu. Järgnevas postituses saad teada ühest väikesest tööriistast nimega vision board ja samm-sammulise juhendi, kuidas see teha, et sa ei peaks unistust muutma, vaid selle ka saavutaksid.

Vision board töötab

Eesmärkide seadmise olulisusest sain ma ise aru juba paar aastat tagasi, kui neid seadma hakkasin. Eneselegi üllatavalt kippus neist suur hulk täituma hakkama, mis tundusid üsna suured ja rasked. Seadsin näiteks olles 22-aastane endale eesmärgiks investeerida 6500 eurot aastat.

Olles pärast ülikooli lõppu alles esimesel töökohal, siis 6500 eurot säästa on päris palju. Mõned klienditeenindajad teenivad Eestis aastas umbes sama palju tulu. 6500 eurot on ju enam kui 500 eurot kuus.

Eneselegi ootamatult hakkas aga läbi eesmärgi seadmise leidma viise (näiteks sai lisaks töö tegemisele sõita ka Bolti lisaks; teha endale toitu ette mitmeks päevaks; käia väljas vähem söömas jne), kuidas seda üha enam ja enam teha ning eesmärk sai täidetud. Seega eesmärkide olulisus oli selge ja neid tasus seada!

Samas visandi tahvlit ehk vision boardi polnud ma kunagi teinud, sest ega tegelikkuses polnud sellest ju kuulnud ka. Ühel hetkel läbi ühe Southwesterni koolituse see minuni jõudis. Nii see visandi tahvel tehtud ka sai. Üheks elamuseks, mis sinna peale sai, oli sõit ühe korraliku sportauto Ferrariga maalilises kohas.

Jällegist ei tundu ju kõige lihtsam ja tavalisem soov. Kui palju üldse Eestis Ferrarisid on. Samas visanditahvli tegemisel üks kriteerium oli, et mõtted, mis tulevad, sinna ka lähevad. Pole mõtet end piirata. Aega möödus ja visanditahvel koos sportauto pildiga on seina peal olnud juba enam kui aasta. Suviti viis tee mind ikka Ameerikasse ja eneselegi ootamatult, jõudis kätte töö suve lõpp USAs ja aeg oli puhata Chicagos koos sõpradega.

Ühel hetkel seisab sõber ette Mustangiga ja ütleb, et see sai renditud paariks päevaks, et nautida tunnet sellega sõita ja niisama ringi veereda. Sõit Mustangiga (üks päris korralik spordiauto, mis “nurrub” väga mõnusalt) tehtud ja seda veel uskumatult kenas linnas nimea Chicago, koht, kus pilvelõhkujad on kõrgemad kui Munamängi ja linn elavam, kui Anne Veski uusaastaööl. Sportautoga sõit maalilises kohas ✅. Vision board töötab ja tasub teha!

Kuidas enda Ferrarid ja unistused täita?

Kui sa veel ei tea mis see vision board ehk visanditahvel on, siis kohe saad teada. Visandi tahvel on tahvel, kus on peal erinevad pildid enda soovitavast tulevikust. See toimib hästi kõikidega, eriti meeldib visandi tahvleid teha emotsionaalsematele inimestele. Versioone, mida ja kuidas teha on erinevaid. Üks hea kuidas visandi tahvel üles ehitada on järgnev.

Visandi tahvel on tahvel, kus on peal erinevad pildid enda soovitavast tulevikust.

1. Võta natukene aega, et teha paar ajurünnakut.

Võta järgnevad kolm küsimust ja igale vastamiseks võta kolm minutit. Oluline on, et paned kirja lihtsalt esimesed mõtted, mis pähe tuled, oluline on lasta mõttel joosta vs ennast filtreerida ja hakata arutlema kas ikka oli õige mõte. Küsimused, millele vastata on järgnevad:

  • Milline inimene soovid olla (isikuomadustelt – näiteks aus, tiimimängija, toetav, lõbus, eeskuju jne)? Pane kirja vähemalt 7 isikuomadust
  • Mida soovid kogeda? (näieks teha benjihüpe, reisida Mongooliasse, Antarktikasse, juhtida lennukit jne). Pane samuti kirja vähemalt seitse elamust
  • Mida soovid omada? (näiteks 5. seeria BMW, Rolexi käekell, oma maja jne). Pane kirja samuti seitse vähemalt.

Siinkohal number, mis sai välja pakutud, võid ka teha viis või kümme igas kategoorias või kategooriate osas erinevalt. Täpselt nii millele soovid rohkem rõhku panna.

2. Seejärel, kui sõnad on olemas, otsi näiteks Google’ist igale isikuomadusele, kogemusele, asjale pilt mis seda sulle sümboliseeriks või rõõmu tekitaks.

Mida visuaalsem ja tugevamat emotsiooni pilt esile toob, seda parem. Võid lähtuda küsimusest, et kas see tekitab minus emotsiooni? Kui jah, siis võidki seda oma visandi tahvli jaoks kasutada. Mida tugevam emotsioon, seda parem.

Mida visuaalsem ja tugevamat emotsiooni pilt esile toob, seda parem.

3. Seejärel, prindi pildid hea kvaliteediga välja.

Jällegi, mida kvaliteetsem seda parem ja tugevam emotsionaalse seos tekib.

4. Osta endale lõuend ja pane pildid sinna peale.

Saab näiteks JYSK-st. Samas võid pildid lihtsalt ka seinale panna. Nii kuidas endal eelistus on. Hea suurusega lõuend on näiteks A2. Kui see tehtud, siis ongi vision board valmis ja jäänud veel viimane samm.

5. Pane enda visioonitahvel silmade kõrgusele kohta, kust seda pidevalt silmad.

Nii nagu Lao Tzu ütles, mida mõtled, selle saad, siis mida rohkem sa enda visandi tahvlit näed ja seal olevaid visuaale vaatad, avastad, kuidas hakkad nägema võimalusi ka rohkem elus nende poole liikuda.

“Mida mõtled, selle saad” – Lao Tzu

Kui sa oled nüüd need sammud läbinud ongi sul üks äge visandi tahvel olemas. Ühte näidet visandi tahvlist nägid juba siin samas kõrgemal. Selge see, et see veel rikkust majja ei too ja kõiki eesmärke läbi selle sa ei saavuta. Samas, uusi seoseid ja võimalusi võib see hakata sulle ellu tooma küll.

Seega hoia alt ja ole valmis, sest kui näed ise vaeva ja teed samme eduni kipuvad need sind märkamatult üles leidma. Kui tahad veel selliseid nippe ning häid ideid teada saada, siis tule kursusele “Kuidas olla enda maailma muutja”!

5 nippi kuidas alustada enda arendamisega

Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.​

  • Kuidas leida enda kirge ja saada paika, mis sa elus soovid
  • Kuidas seada eesmärke nii, et need reaalselt ka täituksid
  • Kuidas jõuda kiiremini ning edukamalt enda seatud sihtideni

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sul on võimalus saada teada viis nippi, kuidas alustada enda arendamisega ning mida teha, et jõuda enda eesmärkidele lähemale.​

  • Kuidas leida enda kirge ja saada paika, mis sa elus soovid
  • Kuidas seada eesmärke nii, et need reaalselt ka täituksid
  • Kuidas jõuda kiiremini ning edukamalt enda seatud sihtideni

"*" indicates required fields

This field is for validation purposes and should be left unchanged.
0
0
Sinu ostukorv
Sinu ostukorv on tühiTagasi e-poodi